Sterlin ‘Brexit anlaşması’ ile yükseldi, dolar geriledi

Sterlin 'Brexit anlaşması' ile yükseldi, dolar geriledi

İngiltere ve AB, Brexit için tekrardan düzenlenmiş bir antak kalma üstünde anlaştı

Avrupa Birliği (AB) Brexit Müzakereci Michel Barnier, İngiltere’nin “AB’yi tertipli olarak terk etmesini” kabul etti. “Yeni düzenlemelere bakılırsa, İrlanda ile Şimal İrlanda arasındaki fizyolojik sınır önlenecek, adanın ekonomisi korunacak ve AB tek pazarının bütünlüğü sağlanacak.”

Barnier, AB ile İngiltere arasındaki tekrardan düzenlenen Brexit anlaşmasının uzlaştırılmasının peşinden Brüksel’de basına açıklamalarda bulunmuş oldu.

Barnier, yoğun görüşmelerden sonrasında değişikliklerin kararlaştırıldığını belirtti.

BEŞ AYLIK ZİRVESİNDE STERLİN

Pound, İngiltere ve Avrupa Birliği’nin (AB) Brexit anlaşmasına vardığını bildirmesinin peşinden beş ayın üzerine çıktı.

Pound / dolar paritesi söz mevzusu gün 14.40 itibariyle 1.28 ‘de işlem görmüş oldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bir anlaşmaya varıldığını doğruladı 1.29 .

Analistler, Brexit’in gelişmelerinin bilhassa pound üstünde etkili olmaya devam ettiğini belirtti. Brüksel’deki AB Liderler Zirvesi’nden gelen haberlerin söz mevzusu gün ve yarının Hisse pazarları yönünde belirleneceğini söylemiş oldu.

İngiliz Başbakanı Boris Johnson’ı başbakanlık seçiminde destekleyen Şimal İrlanda Demokrat Birliği Partisi, Brexit planını desteklemeyeceklerini deklare etti. Brexit, bunun iyi mi sona ereceğini tahmin edemiyorum “dedi.

Brexit, şu anda uygun bir ortam olmadığı ve politikacıların çözmesi ihtiyaç duyulan birçok mevzu bulunmadığı anlaşmasında Brexit ‘in belirsiz Brexit’in Mayıs’taki

Analistler, söz mevzusu gün İngiltere’deki perakende satışları, ABD’deki perakende satışları, haftalık işsizlik başvuruları ve Sanayi üretimi ile takip edeceğini, bilhassa de verileri açıklayacağını belirtti.

HABERLERE GİT: WHX BREXIT? BREXIT SÜRECİ hangi aşamada?

2016 senesinde meydana getirilen referandumda İngiltere, AB’yi yüzde 48 Oy kullanma oranıyla bıraktı.

eski Başbakan Theresa, AB’nin AB’yle anlaşması Mecliste üç kez Oy kullanılmasına Rağmen, Brexit Mümkün bir anlaşmazlığı önlemek için 22 Mayıs’a, sonrasında da 31 Ekim’e ertelendi.

İngiltere Parlamentosu İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ı çağırdı önlemek ihtilaf.

Bununla beraber, bu yasaya uyacağına dair hemen hemen bir izahat yapmadı ve AB’ye sunulan yeni bir teklifi kabul etti. Onu görmeyen Johnson, 31 Ekim’de Brexit’i gerçekleştireceğini söylemiş oldu.

İngiltere’de BREXIT ETKİSİ

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1673 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*