Spor Salonu Açmak – İş Fikri / İş Fikirleri

Spor Salonu Açmak
Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Iyi mi Açılır?

Her şeyden Evvel, spor salonunuzu ziyaret edecek Alıcı seviyesini belirlemeniz gerekir. 3 seçeneğiniz var; yüksek gelirli seçkin, orta Sınıf ve düşük bütçe seçeneği. Bunu yapmak için, bodrum katında yada büyük bir garajda uygun fiyatlı bir spor salonu açabildiğiniz için, Güçlü ve finansal yeteneklerinizi objektif bir halde ölçmelisiniz, sadece seçkin müşteriler için sauna, yüzme havuzu ve parasız otopark şeklinde Tüm olanaklara haiz geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Buna bağlı olarak, hangi odada dekorasyon ve ekipmana gereksinim duyulacağına karar verilmesi gerekecektir. Lüzumlu Tüm araştırmaları yaptıktan sonrasında iş kurma çalışmalarına başlamanız iyi olur.

Spor salonunun hangi ziyaretçi için tasarlandığı belli olduğunda, bir yer seçmeniz ve Yerel pazarı hesaplamanız gerekir. Nüfus yoğunluğu, genç ve orta Islak ile gelire nazaran bir bölge seçmeniz gerekiyor. Bir spor salonu açmaya karar verenler, etken trafikle bile süper kar elde etmeyi ummamalıdır. Bu, tamamen ziyaretçilerin mevcudiyetine bağlı olan ve mevsimsellik gösteren bir orta maliyetli ve orta kârlı bir iştir. Sorun, yaz tatillerinde ziyaretlerde bir düşüş yaşanabilir.

Spor Salonu Yatırım Hacmi

Salonlar ve ziyaretçileri farklıdır. Hemen sonra çeşitli servislerin eklenmesi olasılığını göz önünde bulundurarak orta seçeneği düşünün. Başlangıçta, maliyeti en Aza indirilebilir. Mülklerin kiraya verilmesi bölgeye, mekânın canlılığına, binanın bulunmuş olduğu yere ve Başka nüanslara bağlıdır. 1000 metrekarelik bir spor salonunu açmak için yatırım miktarını hesaplayalım. Kira, ekipmanlar, odaların tasarımı, döşem, personel derken iyi bir maliyete gereksinim duyacaksınız.

 • 1000 metrekare alan için spor salonu açma maliyeti 500.000 TL
 • 500 metrekare alan için spor salonu 300.000 TL
 • 100 metrekare alan için spor salonu 100–150 bin TL

civarında ortalama bir ana paraya gereksinim duyarsınız. Görüldüğü suretiyle metrekare hesabı ve içindeki ekipmanlara nazaran maliyet değişmektedir.

Not: bu sektörde yeni bir iş oluşturmayı düşünüyorsanız spor salonu bayiliği veren firmaları da araştırmanız, sizin için Yarar sağlayabilir.

Spor Salonu Açmak İçin Konum Belirleme

Spor salonu açmaya karar verdiniz ve hangi konsepti uygulayacağınızı belirlediniz. Bunun için uygun yer bulmanız gerekiyor. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan, Başka rakiplerinize yakın olmamak ve ulaşım açısından Şehir merkezinden uzaklaşmamanız gerekiyor. Ya da Şehir merkezine birazcık Irak bir yere açacaksanız da hem personel hem de müşteriler için Kolay ulaşabilecekleri yerde olması gerekir.

Bazı spor salonlarının apartmanlar ya da iş hanlarının içinde bulunduğunu görüyoruz ki bu yanlış bir tercihtir. Spor salonları kullanılan cihazlar sebebiyle Oldukca Oldukca gürültü çıkarır. Bir spor salonunun maliyetini göz önüne alırsak, bulunmuş olduğu yerde minimum 5 Yıl bulunma durumunun olması gerekiyor. Bu yüzden apartmanlardan ve iş hanlarından Irak durmanızda yarar var.

Aslen en uygunu bir arazi satın almak ve Tüm tesisi prefabrik olarak inşa ettirmek. Birazcık maliyet yükselebilir sadece mülk tamamen size ilişkin olacaktır. Ek olarak prefabrikler istenildiği an ekleme ya da çıkartma yapılabilen binalardır ve bakımları tertipli yapıldığında 40–50 Yıl kadar dayanıklı bırakılırlar. Çevre düzenlemesini de istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Otoparkınızı ve dinlenme alanlarınızı istediğiniz seviyede belirleyebilirsiniz.

REKLÂM ÇALIŞMALARI

Spor salonunuzu açmak için çalışmalara başladığınız andan itibaren reklâm çalışmalarınızı da halletmeye başlamanız yararınıza olacaktır. İnsanlar yeni bölgelere gitmeyi sever. Bu yüzden spor salonunuzdaki faaliyetleri belirten broşürler bastırın ve salonunuzu açmadan Evvel Evvel komşulardan adım atmak suretiyle geniş bir alana gösterim. Komşular en etkili gösterim aracıdır. Bu yüzden reklâm halletmeye Evvel komşularınızdan başlayın.

Reklâm çalışmalarının bir şekli ise artık toplumsal medya. Toplumsal medya üstünden sayfalar açarak tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

ADIM ADIM TALİMATLAR

Hangi spor salonunu açmak istediğinize ve uygun yeri seçmek istediğinize karar verdikten sonrasında, Vergi Dairesi’ne ve Tecim Odası’na kaydolmanız gerekir.

Her belediyenin işyeri açma prosedürleri farklıdır. Bu yüzden lüzumlu belgeleri ve ne yapmanız icap ettiğini belediyenizden öğrenmeniz gerekmektedir.

Bu formaliteleri çözdükten sonrasında, tesislerin düzenlemelerine devam edebilirsiniz.

Ekipman Alımı

Oldukca sayıda fonksiyona haiz yeni çağıl ekipman satın almak mümkün değilse, Evvel kullanılmış, sadece iyi malum, güvenilir bir marka ikinci cihazlar satın alabilirsiniz sadece bunların sağlamlık ve güvenlik kontrollerini yaptırmanız gerekmektedir. Cihazlarda elektrik kaçağı ya da mekanizmalarda bozukluk, kullanım esnasında Ağırbaşlı sorunlara yol açabilir.

Kondisyon bisikletleri, yürüyüş bantları, dambıllar, turnikeler, boks torbaları derken alacağınız ekipmanlar salonun konseptine nazaran değişecektir.

Müşterilerinize verebileceğiniz kemerler, bileklikler, dizlikler ve Başka kişisel koruyucu ekipmanlar için yığın yapmakta Yarar var.

Spor Salonu Açarken Yapılması Gerekenler

Spor salonunda, en mütevazı olsa bile, duşlar, soyunma odaları ve banyolar olmalıdır. Yönetici ofisi isteğe bağlıdır Lakin bulunması yararlı olur. Ek olarak, bir resepsiyon bulunmalıdır. Arkasında bir spor malzemeleri ile donatabileceğiniz bir raf, bununla beraber bir mağaza ve bir bar da ayarlayabilir. Odada sıcak su yoksa Sorun, bodrum katında, bir kazan, tercihen 180 litre koymanız gerekir.

Egzersiz ekipmanı ile sallanmak için, zemini uygun şekilde donatmak önemlidir. Bu oda tehlikeli olduğundan zemini yalıtmak ve yumuşatmak gerekir. Beton şap var ise, çıkarmanız, elektrik iletişimi (220 V) yapmanız, neme dayanıklı bir PVC yerleştirmeniz, sonrasında sunta, üstüne plastik köpük ve dekoratif plakalarla tamamlamanız gerekir. Ağırlık kaldırma ekipmanlarının bulunmuş olduğu alandaki zemin ek olarak paspaslarla döşenmelidir.

Duvarlar ve tavanlar tertipli olarak tekrardan dekore edilmeyi gerektirir. Salonda kafi aydınlatma gerektiğinden, bilhassa spor salonunun bodrum katında yada bodrumda açılması planlanıyorsa, flüoresan lambaların takılması daha iyidir. Ihtiyaç duyulan +15 +18 santigrat aşama lüzumlu sıcaklıkta, bir iklim Denetim sistemine gereksinim vardır. Bodrumlar çoğu zaman her Zaman doğru sıcaklığa haizdir. Rutubet %50–60 olmalıdır.

Personelin tıbbi defterlere haiz olması gerektiğinden, Sıhhat koşulları, yangından korunma, işçi güvenliği, dokümantasyonun yapılması ve tıbbi uzmanların personel tarafınca zamanında geçişlerinin izlenmesi için belgeler bulundurulması gerekecektir. Gelecekte, raporlama ve defter tutmanın bir danışmanlık şirketine kaydırılması yada gelen muhasebeciye emanet edilmesi tavsiye edilir.

Spor salonunda minimum iki alıştırmacı, masaj uzmanı, resepsiyon görevlisi, bir adam ve bir karı karşılama görevlisi bulunması da gereklidir. Ek olarak tertipli temizlik için Sürekli temizlik çalışanı bulunmalıdır.

Denetim Sıralaması

 • Spor salonu seviyesinin belirlenmesi
 • Bir yer arayın
 • Kira sözleşmesi (Mülk kendinize aitse gerek kalmamıştır)
 • İşletmenin resmi kaydı
 • İzinlerin alınması
 • Yapının onarımı, dekorasyonu
 • Ekipman alımı
 • Ekipmanların montajı
 • Promosyon ürünlerinin dağıtımı
 • Personel alımı
 • Çalışanlara kurumsal kurallar getirmek
 • Planlama işi
 • Spor salonunun açılması

Spor Salonu Açmak Karlı mı?

Her işletme şeklinde spor salonunun da yalnız kar etmekle kalmayıp bununla beraber para yitirme riski de vardır. Her şey Alıcı sayısına ve sınıfların fiyatlarına bağlı olacaktır.

Aynı döneme ilişkin gelirler, bir kez spor salonuna meydana getirilen bir ziyaret için meydana getirilen ödemelerden (bazıları saat ücretini belirler) ve aylık aboneliklerin satışından oluşacaktır. Aylık ve senelik aboneliklerinizi indirimli olarak pazarlayabilirsiniz. Bu teknik tertipli bir Alıcı edinmenizi elde edecektir. Kural olarak, indirim tek seferlik abonelik miktarının %5-15’i kadardır. Daha fazlasına gerek yok, bu sebeple indirim size ek müşteriler, parasız reklâmlar, mükemmel bir görüntü sağlayacak.

Koçluk hizmetlerinin ödenmesi iyi bir gelir deposudur. Günde 10 ziyaretle bir ayda spor salonu harcamalarının telafi edilmesi mümkündür. Başka gelen Tüm müşteriler kâr için çalışacaktır, bu yüzden bu seviyeyi aşmaya çalışmalısınız, Ters takdirde kurum kârsız hale gelir. Salon kategorisine, maliyet seviyesine ve katılım seviyesine bağlı olarak 9–18 ay içinde Art ödeme alabilirsiniz. İyi gelir ek hizmetler getirecektir: bar, masaj odası, yüzme havuzu, sauna, spor beslenme satışı, bu yüzden bir spor salonu açmak, Zaman içinde güvenilir bir işe dönüşecek iyi bir Fikir olarak adlandırılabilir.

Not: Spor salonu işine ek gelir sağlamak için yada benzer alanda bir iş oluşturmak için; spor malzemeleri satışı dükkanı da açabilirsiniz.


Zenpara Yeni Dönem İş Fikirleri Yazar

Spor Salonu Açmak – İş Fikri Yeni Dönem Kazançlı İş Fikirleri

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada yazışma sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 853 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*