S&P Türkiye’nin kredi notunu teyit etti

S&P Türkiye'nin kredi notunu teyit etti

Internasyonal kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor (s & P), Türkiye’nin kredi notunu Yeniden doğruladı. S & P’den meydana getirilen açıklamada, Türkiye’nin “B +” uzun vadeli Yöresel para birimi cinsinden kredilerin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunun belirtildiği benzer biçimde “BB” olduğu açıklandı.

Türkiye’nin kısa vadeli yabancı para birimi ve “B” Yöresel para birimi cinsinden kredi notları ifadenin teyit edildiğini, Türkiye’nin kredi notunun “istikrarlı” durumdan görünümünün “istikrarlı” göründüğünü belirtti.

Yapmış olduğu açıklamada, ülkedeki ekonomik istikrarın tekrardan sağlanmasına yönelik herhangi bir işaret bulunmadığını, “Sadece geçmişte yüksek gelişme oranlarının yakalanmasını beklemeyin” dedi. değerlendirmede yapılmıştır.

Savunularak, bu Yıl Türkiye’de bir ekonomik ayarlama sürecinden geçti, gerçek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın (GSYİH) yüzde 0,5 daralması ve Ati Yıl yüzde 3 oranında büyümesi umut ediliyor. Öyleydi.

Açıklamada, Türkiye’nin borcunun yurtdışından gelen refah risklerinin arttığını iddia ederek borcu, ABD ve Avrupa Birliği ile ilişki potansiyelinin azalması da Dahil olmak suretiyle bölgesel güvenlik risklerinin, çeşitli jeopolitik riskler.

ABD Merkez Bankası (Fed), piyasaları destekleyerek Türkiye benzer biçimde Kapital akımlarına daha gevşek para politikası “acil baskı” bypassları kaydetti.

Kredi derecelendirme kuruluşu, bu Yıl enflasyon için yüzde 15,2 ve yüzde 20,2’ye 2020’ye, yüzde 20,2 ve yüzde 9’a bakılırsa

S&P, ülkenin işsizlik oranının 2019’da yüzde 12,9’a düşmesini ve 2019’da yüzde 11,8’e düşmesini bekliyor ve 2021’de yüzde 10,8’e terfi etti.

Türkiye ekonomisi, ekonomik Uyum programına olan itimatı artırdı, başarı göstermiş bir gelişme ve Türkiye’nin kredi notlarının uygulanması mevzusunda net bir Durum ortaya çıktı.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*