Somali madencilerden büyük rest

Bugünün Mühim haberleri konusunda Somali madencilerden büyük rest başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ankara’ya başlattıkları yürüyüş sırasında gözaltına alınan 20 madenci, talepleri karşılanmadan asla Soma’ya dönmeyeceklerini açıkladı.

oma’dan Ankara’ya yürümek isteyen yaklaşık 20 maden işçisi, bu sabah Tekrar engellenmişti. Salihli’de sabaha karşı gözaltına alınan işçilerin bağlı olduğu sendika Bağımsız Maden İş, tazminat hakları yıllardır ödenmeyen işçilere dayanışma mesajı verirken, “Sonuçları ne olursa olsun, sorunlar çözülene kadar Soma’ya Art dönmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

T24’ün haberine göre, Emek ve Hak Platformu’nun YouTube kanalında İşçilerin Sesi programında konuşan Bağımsız Maden İş örgütlenme uzmanı Kamil Kartal, Ankara’ya başlatılan yürüyüş ve grevdeki işçiler için şu ifadeleri kullandı:

“Bağımsız Maden-İş’teki yetkililer bilfiil madenlerde yeraltında çalışan işçilerden oluşuyor. Yürüyüşümüzü ilk Evvel mezarlıkta engellemeye çalıştılar, Ama biz ne olursa olsun sorunlar çözülene kadar direnişe devam ettik. Salihli’de Evvel tomalarla su sıktılar, sonra da hukuk dışı bir uygulama ile jandarmalar tarafından gözaltına alındık. Soma katliamından Evvel de bu tazminat sorunu vardı, katliamla birlikte hak gaspları daha da arttı. 2018’de Bağımsız Maden-İş’in kurulmasıyla birlikte maden işçilerinde bir hareketlenme oldu. 4000 tazminat mağduru madencilerden 3100 arkadaşımız haklarını aldılar, Ama Ermenek’te ve Soma’da toplam 1000 küsur arkadaşımızın Uyar Madencilik’ten alacağı var. İşçilerin üzerinde tahakküm kurmuş sendikalara, devlete karşı mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Sonuçları ne olursa olsun, sorunlar çözülene kadar Soma’ya Art dönmeyeceğiz.”

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*