Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kurumlar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kurumlar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ve Kurumlar

Son dönemde ülkemiz ekonomisinde yaşanan olumsuzluklar birçok vatandaşı mali anlamda sıkıntıya soktu. Bu durum vatandaşların kredi ihtiyaçlarını gündeme getirdi.

Fakat yaşanan mali sıkıntılar kredi notlarının düşmesine ve bankaların bu konudaki sert tavrı nedeniyle kredi musluklarını kapatmasına neden olmuştur.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar, kredi kartı veren banklar ile ilgili son gelişmeler ve bankaların kredi siciline olan yaklaşımı için yazıya devam edin.


Kara listede olan kişilerin en fazla sorduğu suallerden birisi; sicilim bozuk kredi çekebilir miyim? Sualidir. Bizde bu konuda sizler için ayrıntılı bir araştırma yaptık. kredi kartı borcunuzu geciktirdiğiniz için veya kredi taksitinizi aksattığınız için bankalardaki sicilinizin çok parlak olmama ihtimali vardır.

Öncelikle kimlerin üzerine kırmızı çizgi çekildiği veya kara listede olduğu ile ilgili sizlere bilgi verelim. icralık olmuş veya bankalarda avukatlık olma evresine gelen kişiler kara listede bulunmaktadır. Bankalara geçmeden önce bir anımsatma da bulunmak istiyoruz.


Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar > AKTİF BANK!

Kredi sicilinizin bozuk olması veya kredi notunuzun düşü olmasını dert etmeyin. Aktifbank kredi müracaatında bulunarak size en yakın PTT şubesinden kredinizi hatıranda çekebilirsiniz.

Aktifbank kredisi için en az 2.000 en fazla 30.000 TL kredi müracaatı yapabilirsiniz.  Aktifbank kredi getiri oranı %2,59‘dur. Normal ihtiyaç kredilerinin faiz oranları 1,20 ile 1,60 arasındayken bu bankanın faiz oranı onlara göre oldukça yüksek görünmektedir.

Kredi müracaatı için AktifBank internet şubesinde bulunan müracaat formunu doldurmanız yeterlidir. Onaylanan kredinizi dilerseniz PTT şubesinden yada PTT ATM’sinden hatıranda çekebilirsiniz. Aldığınız kredinizin taksitlerini ise yeniden PTT’den veya ATM’lerden aylık olarak yatırabilirsiniz.


Hesaplama:

  • Kredi meblağı: 30.000 TL
  • Aylık Ürem: %2,59
  • Aylık Taksit: 1.211 TL
  • Toplam Geri Ödeme: 58.133 (Hesaplamaya dosya giderleri ilave etmemiştir.)

Ayrı olarak, Aktif Bank üzerinden yalnızca kredi değil anlaşmalı markalar üzerinden eşya almanızda olasıdır. Nasıl mı? Aktif Bank anlaşmalı markalara gittikçe “TAKSİT boşluk TC Kimlik Numaranızı” yazarak 3050’ye ileti gönderiyorsunuz.

Akabinde banka onay verince, verilen onay meblağında eşya alabiliyorsunuz. Sonrasında ise taksitlerinizi Aktif Bank anlaşmalı bankalar veya PTT ATM’lerinde yatırıyorsunuz. Bu yolu biz yeni izdivaç etmiş çiftler için öneriyoruz.


Sicili Bozuk Olana Kefil Göstererek Kredi Başvurusu

Sicili bozuk olan kişilerin kredi kullanabilmek için uygulayabilecekleri bir diğer metot ise; bankaya kefil göstermektir. Bankalar ticari müesseseler olduğu için verdikleri kredilerin geri ödemesinin yapılması çok ehemmiyetlidir. Bu yüzden kredi ile ilgili katı davrandıklarını görebiliyoruz. Lakin kefil gösterdiğiniz takdirde kredi kullanabilirsiniz. Bankaların kefiller de aradığı özellikler şu şekildedir:

  • Kamu müesseselerinde memur statüsünde çalışan kişiler,
  • Ticaret odasına kayıtlı şekilde çalışan sanatkar veya tüccarlar
  • Bağ-Kur azalığı bulunan kişiler
  • Bankalarda çalışan işçi veya memurlar

Bu saydığımız özelliklere sahip olan kişilerden birisini kendinize kefil olarak gösterebilirsiniz. Bunun dışında bankaların kefil olacak kişide inceledikleri değişik özelliklerde bulunmaktadır. Çoklukla kefil olacak kişinin de kredi notu incelenir ve önceden bankalarla mesele yaşayıp yaşamadığına bakılır. Kefil olarak göstereceğiniz kişi de bankalarla ödeme problemleri yaşadıysa kefilliği kabul olmayacaktır. Kefil göstererek nasıl kredi alacağınızı merak ediyorsanız kredi kullanmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetlerine müracaat ederek veya size en yakın banka şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.


Sicili Bozuk Olana KKB İle Kredi Çözümü 2019

Kredi Kayıt Bürosu, sadece banka ve müşterileri arasındaki bilgi paylaşımını ve operasyonları yöneten bir kuruluştur. Yapacağınız kredi başvuruları veya bankaların sizlere vereceği kredi onaylarıyla bu kuruluşun rastgele bir bağı bulunmamaktadır.

Bankaya kredi çekmek için gittiğiniz vakit kredi başvurunuz reddedilebilir ve KKB’de yer alan negatif kayıt hasebiyle sizlere “Sicili bozuk olan kişilere kredi veremiyoruz.” Şeklinde bir tümce kurulabilir. Bu aşamada sizlerde bankaya bu kararı neden verdiklerine konusunda bilgileri sorabilirsiniz.

Banka çalışanı çoğunlukla sizlere sicilinizin bozuk olduğu ile ilgili bilgi verir. Ama hangi bankadan dolayı veya yaşadığınız hangi meseleden dolayı sicilinizin bozulduğunu söylemezler.

Bankadan bu cevabı aldığınız zaman KKB tarafından yürütülmekte olan Müşteri İtirazları Değerlendirme Sistemi sayesinde bir talepte bulunabilirsiniz. Şayet kararın hatalı olduğunu düşünüyorsanız bunu bildirdikten sonra vasati iki saatlik bir süreçte düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.


Ek Hesap Açarak Kredi Alma İhtimalinizi Artırabilirsiniz

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar arasında ilk başta söz edeceğimiz ek hesaplardır. Şayet kredi ihtiyacınız çok yüksek değilse bankalarda ek hesap açtırarak acil nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Sicili bozuk olan veya kara listede yer alan kişiler kredi kartlarındaki nakit avans özelliğine benzer bir şekilde hesaptan para çekebilirler. Bankaların sizlere sunduğu ek hesap vadesiz mevduat hesabınıza bağlı bir şekilde tanımlanmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarınız olduğunda sizlere kredi veren bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Ek hesabın özelliklerine baktığımız zaman normalde kullandığımız kredilerin farklı bir türü olduğunu görebiliyoruz. Hasılı bankalardan ihtiyacınız oranında üremli bir şekilde alacağınız borç paradır diyebiliriz. Yalnız bu hesabın isimi her bankada fark bir şekilde karşımıza çıkabiliyor. Nakit avans, avans hesap, kredili mevduat hesabı veya artı hesap gibi isimler kullanılmaktadır. Ek hesap açtırdığınız vakit üremler günlük olacak şekilde işler ve ekseriyetle üremler çok yüksek değildir.

Sicil Bozukluğu ve Kara Listenin Giderilmesi

Kara liste, bir banka müşterisinin kullandığı ihtiyaç kredisi veya kredi kartı gibi borçlarını geciktirmesiyle oluşmaktadır. Kişi bu borçlarını geç ödediği için icralık olur veya icralık olacak vaziyete düşer. Kişinin borçlarını geciktirdiği için avukatlı olması veya ircaa düşmesi Merkez Bankası ve KKB tarafından belirlenen kara listeye ilave etmesine kapı aralamaktadır.

Kara listeden nasıl çıkarım? Suali ise insanların en fazla sorduğu sualler arasındadır. Kara liste insanların yaşadığı parasal sorunlardan dolayı kredisini ödeyememesinden oluşmaktadır. Şayet kişi bankalara olan ödemelerini düzenli bir şekilde yaparsa 5 sene içerisinde kara listeden çıkar. Yalnız bu süreçte bankaya olan ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapma dikkat etmelisiniz.


Bozuk Sicile İpotekli Kredi Müracaatı

Sicili bozuk kişiler kredi çekmek istiyorsa şayet taşınmaz malları varsa bu malları ipotek ettirterek kredi kullanabilirler. Bu sayede sicili bozuk olana kredi veren bankalar daha çok artacaktır. Bankadan kullanacağınız kredi için hanenizi, arsanızı veya iş yerinizi güvence olarak gösterebilirsiniz. Ama kredi borcunuzu ödemezseniz banka güvence olarak gösterdiğiniz mal varlığına haciz uygulayacaktır.

Bankadan ipotekli kredi kullanmadan önce banka güvence gösterdiğiniz mal varlığınızın çekmek istediğiniz meblağa yetip yetmeyeceği ile ilgili bir araştırma yapacaktır. Yapılacak olan bu değer karşılaştırmasından sonra eğer kişinin sicili bozuksa bile teminat gösterildiği için banka kredi verecektir.

Yazımız 2018 ve 2019 yılını kapsayan bütün bozuk sicile kredi kampanyası uygulayan bankaları kapsamaktadır. Net onay almanız için bahsi geçen yollardaki koşulları eksiksiz yerine getirmelisiniz. Yazımız daimi aktüel tutulmaktadır. Ayrı olarak sicili bozuk olana kredi çıkartılır gibi konulara saygı göstermeyiniz.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar başlıklı bu yazı birtakım alıntılar içermektedir.

Ayrıca Bakınız :Aksak Rekabet Piyasası Nedir?


Ayrıca Bakınız : VakıfBank Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Ayrıca Bakınız : Hangi Para Birimi Daha Değerli


Ayrıca Bakınız : Yatırım Yapmadan İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu


Ayrıca Bakınız : Franchising Nedir? Ne Anlama Geliyor?


Ayrıca Bakınız : Google Reklamlarından Para Kazanmak Hayal mi?


Ayrıca Bakınız : Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Para Kazandıran Hobiler


Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans


Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*