Şeker hastalığı ile ilgili flaş araştırma. Heyecanlandıran gelişme

Bugünün Mühim haberleri konusunda Şeker hastalığı ile ilgili flaş araştırma. Heyecanlandıran gelişme başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Şeker hastalığı ile ilgili Mühim bir araştırma üzerinde çalışan Bilim insanları, bağırsak bakterilerinin kısa bir zamanda tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılabileceğini açıkladı.

Bilim insanları, şeker hastalığının tedavisine yönelik araştırmalarına devam ediyor. Şeker hastalığı ilgili Nihayet olarak flaş bir araştırma yayınlandı. Söz konusu araştırma, bakterilerin şeker hastalığının tedavisinde kullanılmasını öngörüyor. 

Bağırsak mikrobiyomunda yüzlerce bakteri türü bulunur. Bilim insanları, mikrobiyomdaki veya disbiyozdaki bir dengesizliğin Menfi Sağlık sonuçlarıyla ilişkisi olduğunu göstermiştir. 2019’da yapılan çalışma, bağırsak mikrobiyomundaki bir rahatsızlığın tip 2 diyabet gelişimine katkıda bulunabileceğini öne sürdü. Yakın tarihli bir makale, az sayıda belirli bakterinin Çok Mühim olabileceğini öne sürüyor. Bu makale, mikrobiyomun tamamının “kilit taşı” etkileyicileri olmayan, ancak belirli bakterilerin Tekrar de Sağlık üzerinde Mühim bir bireysel etkiye sahip olabileceğini gösterdiğinden önemlidir.

BATI TARZI BESLENME TİPİ TEHLİKELİ 

Doymuş yağlar ve rafine şekerlerde yüksek olan Batı beslenme tarzı, tip 2 diyabet gelişme riskini artırıyor. Araştırmacılar, listeyi Batı diyetinin zararlı etkilerini azaltmada veya yoğunlaştırmada kilit rol oynadığı görülen dört bakteri ile daraltmayı başardılar: Lactobacillus johnsonii, Lactobacillus gasseri, Romboutsia ilealis ve Ruminococcus gnavus.

İnsan araştırmalarından elde edilen verilerin analizinde, hayvanlarda tanımlanan dört bakterinin aynı zamanda Batı diyetindeki insanların Gövde kitle indeksi (BMI) ile ilişkili olduğunu gösterdi. İki bakteri “geliştiriciden” daha yüksek seviyelere sahip olan kişiler daha düşük bir BMI’ye sahipti.  Ancak daha Çok kilolu olan insanların daha yüksek BMI’ye sahip olma olasılığı daha yüksekti. Ayrıca R. ilealis’in obezite hastalarının yüzde 80’inden fazlasında bulunduğunu tesoit ettiler. Bu da bu mikrobun obeziteye katkıda bulunabileceğini gösteriyor. 

SONUÇLAR İstikbal İÇİN UMUTLU 

Araştırmanın yazarları, bakterinin tip 2 diyabetli kişilerin metabolizmasını iyileştirip iyileştiremeyeceğini görmek için hayvanların iyileştiriciler ve kötüleştiriciler aldıklarında metabolizmalarına ne olduğunu öğrenmek istediler.

Çalışmanın yazarları, gelecekte bu bulguların tip 2 diyabet tedavilerinin geliştirilmesine Muavin olabileceğine inanıyor.

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*