SEK Süt Satıldı | TAT Besin Satışı Duyurdu

Bugünün Mühim haberleri konusunda SEK Süt Satıldı | TAT Besin Satışı Duyurdu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Çallı Besin satın almayı yeni kurduğu CLA Süt ve Süt Ürünleri adlı firma üzerinden gerçekleştirdi.

Tat Besin’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz ilişkili tarafları arasında yer almayan CLA Süt ve Süt Ürünleri Besin Endüstri Ticaret A.Ş. (“Alıcı”), Çallı Besin Endüstri ve Ticaret A.Ş. (“Garantör”) ile Şirketimiz arasında, şirketimizin süt ve süt ürünleri iş kolundaki varlıklarının devredilmesine ilişkin bir varlık satış sözleşmesi imzalanmıştır” denildi.

Satış bedelinin KDV Dış 240 milyon TL olduğu açıklanan sözleşmede “105.000.000 TL’si Gayrimenkullerin Bedeli, 51.756.727 TL’si Kapanışta Dönem konu olabilecek Bütün stoklar için 30 Eylül 2020 verileri dikkate alınarak öngörülen Tahmini Stoklar Değeri ve bakiye 83.243.273 TL ise Başka Dönem konu varlıkların satış bedeli olarak belirlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

SEK Süt; Türkiye’de süt üretiminin gelişmesini sağlamak ve tüketiciye en kaliteli, sağlıklı, hijyenik Doğal ürünler sunmak amacıyla 1963 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kuruldu.

Eylül 1995’te özelleştirildi ve SEK İstanbul İşletmesi, sektörde Etkinlik gösteren küçük ve orta büyüklükteki sanayici ve Besin toptancılarından oluşan 164 kişilik bir grup tarafından satın alındı. 1968 yılında ise ilk pastörize sütü üretti. Bu aynı zamanda Türkiye’de pastörize edilmiş ilk Besin ürünüydü

1996’da sabit kıymetleri 58 milyon dolar olarak kabul edilen SEK’in hisselerinin %68’ini 1997 yılında Koç topluluğu satın aldı.

Kaynak

Bloomberg

KAP

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*