Şehit Aybüke Yalçın, Öğretmenler Günü öncesinde anıldı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Şehit Aybüke Yalçın, Öğretmenler Günü öncesinde anıldı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi, Öğretmenler Günü öncesinde, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı Kozluk ilçesinde şehit edildiği yerde andı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şube Başkanı Ömer Dündar Pekacar, beraberindeki vakıf üyeleri ve bir grup ilkokul öğrencisi ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yalçın için 3 Sene Evvel şehit düştüğü Tepecik Mahallesi’ndeki Şehit Şenay Aybüke Yalçın Caddesi’ne karanfil bıraktı.

Pekacar, burada yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’nın, bölge insanını her alanda Art bırakmak istediğini, çocukların eğitimi için bölgeye gelen öğretmenleri korkutmak için 30 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği terör saldırılarıyla bölge insanına kan kusturduğunu söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak Şenay Aybüke Yalçın’ın şehit edildiği yere karanfil bırakarak onu bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını belirten Pekacar, “Şenay Aybüke Yalçın, Sıtkı Abdioğlu, Necmettin Yılmaz, Mutluluk Alten ve Başka bütün öğretmenlerimize bir kez daha Tanrı’tan rahmet diliyor, şehit öğretmenlerimizin şahsında bütün öğretmenlerimizin anlamlı gününü kutluyoruz.” dedi.

“BAYRAĞIN DALGALANDIĞI HER  YER Vatan TOPRAĞIDIR”

Şehit Yalçın’ın kısa sürede Öğrenci ve meslektaşlarının yanı sıra ilçe halkının gönlünde taht kurduğunu dile getiren Pekacar, 7 ay 10 günlük öğretmenken terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Yalçın’ın unutulmayacağını vurguladı.

20191123_2_39475780_49719787_web.jpg

“Kozluk’a tayini çıktığı Vakit babasını teskin etmek için ‘Bayrağın dalgalandığı her yer Vatan toprağıdır. Oraya gideceğim ve vazifemi yapacağım. Oradaki çocukların bana ihtiyacı var.’ diyerek Kozluk’a gelmişti.” ifadesini kullanan Pekacar, şunları kaydetti:

“Kısa sürede bütün öğrencileri ve öğretmen arkadaşları tarafından Çok sevilmişti. Çalışkan, sevecen ve Hayat dolu bir insandı. 9 Haziran 2016’da terör örgütünün hain saldırısıyla şehit oldu. O da Başka bütün şehitlerimiz gibi ölümü ile ölümsüzlüğe erdi. Şenay Aybüke Yalçın öğretmen bir öldü Ama binlerce kez doğdu, doğmaya devam edecek. Şenay Aybüke Yalçın’ın adını taşıyan okullarda eğitim gören bütün öğrenciler birer Aybüke öğretmen olarak yetişecekler.”

Şehit Aybüke Yalçın, Öğretmenler Günü öncesinde anıldı / Zenpara Haberler Kategorisi altında yayınlanmıştır.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*