SEC, Ripple İle İlgili İlk Hamleyi Yaptı, XRP İle İlgili Büyük İddialar Var! › ZenparaBugünün Mühim Kripto Para , Coin ve Altcoin haberleri konusunda SEC, Ripple İle İlgili İlk Hamleyi Yaptı, XRP İle İlgili Büyük İddialar Var! › Zenpara başlıklı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

SEC, Ripple ile ilgili Çok Ağırbaşlı iddialar ile düzenlenmiş şikayetini sundu

ABD Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Blockchain şirketi Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen’e karşı ilk düzenlenmiş şikayetini sundu.

SEC ve Ripple

Gündeme damga vuran davanın düzenlenmiş versiyonu, Garlinghouse ve Larsen hakkında gerçek bilgiler ekleyerek onları, Ripple’ın XRP kripto para biriminin kayıtsız satışlarını düzenlemede “Mühim bir rol” oynamakla suçluyor.

SEC, satış ayarlamalarının yöneticiler tarafından token’ın performansını manipüle etmek için kullanıldığı Ani Çok duruma değindi. Konuyla ilgili açıklamalarda ise Nisan 2016’da CFO’nun Larsen ve Garlinghouse’a, XRP’nin fiyatı üzerindeki aşağı yönlü baskıya dair bir e-posta gönderdiği ifade ediliyor. Yapılan açıklamalara göre bu postada, biraz istikrara kazanılması için birkaç gün için net satış hedefinin biraz düşürülmesi ya da XRP fiyatının arttırılması öneriliyor.

İddialara göre Larsen bu e-postayı “Hadi yapalım” şeklinde yanıtlarken Garlinghouse bu durumun kendi lehine olacağını ancak “fiyatın marjinal olarak bunu yaptıklarında daha agresif olmaya meyilli olduğunu” belirtti.

XRP’nin Borsalarda Listelenmesi

Ayrıca düzeltmiş şikayette, Garlinghouse’un hem ABD’de hem yurtdışı borsalarda XRP’yi “minimum aylık getiri ya da teşvik programları” ile listlemeleri için çalışmalar yürüttüğüne de değiniliyor.

Yapılan açıklamalara göre Garlinghouse borsalara XRP’yi listelemeleri için minimum getiri sözü veriyor ve çeşitli teşvik programları sunuyor.

Garlinghouse’un yanı sıra yapılan açıklamalara göre Larsen da XRP’nin listelenmesi için, Ripple yöneticisi olmadığı dönemlerde bile çeşitli çabalar sarf etti. Hatt Larsen’in bir türev borsası XRP’yi listelemeyi reddedince duyduğu Düş kırıklığını Garlinghouse ile paylaştığı bile yeni şikayetlerde yer alıyor.

“Bu sayfada bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve dieğr kripto paralar ile ilgili herhangi bir Al sat yönlendirmesi ve yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.” Zenpara Kripto Coin Haber Servisi

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2165 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*