Sayıştay’ın İBB’nin süt dağıtmasını sakıncalı bulmasına Emin Çapa’dan müthiş yorum

Bugünün Mühim haberleri konusunda Sayıştay’ın İBB’nin süt dağıtmasını sakıncalı bulmasına Emin Çapa’dan müthiş yorum başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İBB’nin üniversite öğrencilerine yaptığı nakdi yardımı ve ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz bir şekilde olarak dağıtılan Halk Süt’ü Sayıştay, mevzuata aykırı bulmasını eleştiren, Ekonomist ve Gazeteci Emin Çapa, “Hepimizi delirtmek için bilerek yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Sayıştay’ın İBB 2019 yılı Denetim raporu yayımlandı. Raporda raporunda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında bulunan üniversite öğrencilerine Akça yardımı ve çocuklara ücretsiz süt dağıtımı da incelendi ve mevzuata aykırı bulundu.

Sayıştay’ın İBB hakkında vermiş olduğu kararı eleştiren Ekonomist ve Gazeteci Emin Çapa, “Halk ihalelerini 5 şirkete vermek “mevzuata uygun”, Ama çocuklara bedava süt dağıtmak değil. Çılgın projeleri yandaşa verip, sonra Hazine’den para ödemek “mevzuata uygun”, üniversite öğrencilerine burs değil. Hepimizi delirtmek için bilerek yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Emin Çapa’nın paylaşımının tamamı şu şekilde:

“YUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUH

Halk ihalelerini 5 şirkete vermek “mevzuata uygun”, Ama çocuklara bedava süt dağıtmak değil. Çılgın projeleri yandaşa verip, sonra Hazine’den para ödemek “mevzuata uygun”, üniversite öğrencilerine burs değil.

Hepimizi delirtmek için bilerek yapıyorlar.”

dmin-ca.jpg

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*