Sanayinin Esas girdilerinden sacda tedarik krizi

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Sanayinin Esas girdilerinden sacda tedarik krizi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Sanayiciler, Ara malı ve Olmamış madde tedarikinde zorluk yaşıyor.

Dünya’nın haberine göre İstanbul Endüstri Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, birçok sektörün Olmamış maddeyi teminde hem miktar hem de maliyet açısından büyük güçlükler yaşadığına dikkat çekerek, çözüm için üreticilerle tedarikçileri sektörel bazda bir araya getireceklerini söyledi.

Sektör temsilcileri, arzın talebi karşılayamaması dolayısıyla fiyatlarda Nihayet iki ayda dolar bazında yüzde 30’a varan oranda artış olduğunu belirtiyorlar.

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Ekim ayında hem ihracatta hem iç pazarda yaşanan talep artışı, otomotiv sektörünün sac ihtiyacını artırdı. Tedarik tarafında sac bulunurluğundan kaynaklı sıkıntı oldu. Sanayici sac için sıraya girdi” dedi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*