Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezi Açmak / İş Fikirleri

Yeni Kuşak kazançlı iş fikirleri ve fırsatlarının sunulduğu Zenpara İş Fikirleri kategorisinde bugünkü yazının konusu : Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezi Açmak

Sağlık Sektöründe İş Kurmak

Sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezleri Nihayet zamanlarda Mühim bir iş kolu haline gelmeye başladı. Sadece kilo vermek değil, sağlıklarını korumak isteyen kişilerin de rağbet merkezi olarak karşımıza çıkmakta.

İnsan hayatında artık fiziksel aktiviteler Çok Mühim. Düzenli yapılan fiziksel aktiviteler, kilo vermeye veya sağlıklı kiloyu korumaya çalışanlar için özellikle önemlidir. Hem beden hem de ruh sağlığını korumak isteyen, ayrıca kilo vermek isteyenlerin en Çok talep ettikleri Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezi, günümüzde önemi artan ve yüksek kazanç sağlanan bir iş halini aldı.

Sağlıklı Hayat ve Fiziksel Aktivite Neden Mühim?

Fiziksel aktiviteler;

 • Kişinin kilosunu korumak
 • Yüksek tansiyonu düşürmek
 • Tip 2 diyabet, Kalp krizi ve Nüzul gibi Sağlık sorunlarını düzeltmek
 • Depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltmak
 • Artrit ağrısını ve buna bağlı sakatlığı azaltmak için yararlıdır.

İnsanların fiziksel aktiviteleri için sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezlerini tercih etmeleri, sadece kilo vermek amaçlı değil, sağlıklarını daha mükemmel hale getirmek istemelerinden de kaynaklıdır.

Özellikle Çok kilolu ve obez kişilerin, normal kiloya sahip olanlara oranla, pek Çok hastalığa sahip oldukları bilinir ve bu kişiler ilerleyen yaşlarda, daha Ağırbaşlı hastalıklara yakalanıp, hatta yaşamlarını yitirebilirler. Uzman doktorlar, bu kişileri sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezlerine yönlendirmektedir.

Lokasyon Seçimi

Hayatın hızlı koşuşturmacası, insanların hazır gıdalara yönelmesi gibi faktörlerden dolayı, kişilerde düzensiz beslenmeden kaynaklı kilo alma oranı hızla artmaktadır. Kilo artışının hızlı yaşandığı yerlerde açılacak Bütün donanımlı bir sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezi, insanların ilgisini çekecek ve sizi tercih etmelerini sağlayacaktır.

Sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezini kurmadan Evvel;

Bölgedeki kilolu ve obezite kişilerin yoğunluğunu öğrenmek ve sağlıklı Hayat isteyen kişilerin yoğunluğunu bilmek önemlidir. Eğer bir Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezi açmak istiyorsanız, açmak istediğiniz bölgede kısa bir gözlemleme yapın.

 • Kaç Kişi yürüyüşe çıkıyor?
 • Bisiklete binme oranı ne?
 • Bulunduğunuz yerde aşırı kilolu ve obez insanların oranı ne?

İnsanlarla konuşun. Bir sağlıklı Hayat merkezi açılırsa, düzenli olarak gidip gitmeyeceklerini sorun. Bütün bunları belirlediğinizde, bir merkez açmanız için karar verdiğiniz bölgenin uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Her işletmede olduğu gibi, bu merkezi açmak için de işletmenin lokasyonu Çok önemlidir. Doğru yerde açılmayan işletme, iş yapamayacağı için kısa sürede iş sahibi tarafından kapatılabilir.

İşyerinde Neler Bulunur?

Bir sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezinde, profesyonel ekipmanların ve profesyonel kişilerin bulunması önemlidir. Spor aletleri, yürüme ve koşu bantları, Adale çalıştırmak için gerekli aletler, yoga ve pilates salonları, aerobik salonu, banyolar, tuvaletler bulunması gerekir. Bir de işten çıkıp merkezinize gelen kişilerin kıyafet değiştirme ihtiyacını gidermek amacıyla, kadın ve erkekler için ayrı giyinme odaları bulunması gerekir.

Ayrıca merkezinize gelen müşterilerin araçlarını park edebilecekleri bir açık ya da kapalı otopark bulunması gereklidir. Merkezin ulaşımı hem çalışanlar hem de müşteriler için Basit olmalıdır. Sonuçta hiç kimse dağ başında bir Sağlık merkezine gitmeyi istemez. Bu hem Vakit kaybına Neden olur hem de herkesin aracı bulunmayabilir. Bu Durum lokasyonun önemini bir kez daha göz önüne sermektedir.

Irak yerden İstikbal müşteriler için konaklama hizmeti de verilecekse, bunun için de gerekli düzenlemelerin yapılması gerekir.

Kimler Çalışır?

Spor eğitmenliği yapacak kişilerin, spor bölümü mezunu olması veya çalışacağı aktivitesi ile ilgili alanda eğitimli olması önemlidir. Bir de madalya ya da derece almış bir sporcuyla çalışıyorsanız, bu Hayat merkeziniz için artı bir Durum yaratacaktır. En az 2 spor eğitmeniniz olması gereklidir.

Sağlıklı Hayat merkezinizde, meydana İstikbal kazalara müdahale edebilmesi için bir Sağlık personeli bulundurmanız yararlı olacaktır. Bir Doktor, bir hemşire ya da bir Sağlık görevlisi bulundurmalısınız.

Merkezinizde bir de diyetisyen Görev yapmalı, gerektiğinde kişilerin daha Acele kilo vermesine Muavin olmak için diyet listesi hazırlamalıdır. Diyeti artık sadece kilo vermek isteyenler değil, kilosunu korumak isteyenlerde yaptığından, bir diyetisyenle çalışmanız yararınıza olacaktır.

Merkezinizde ayrıca tek başınıza yönetimin Güç olacağından dolayı bir işletme müdürü, tesis büyüklüğüne göre gerekirse müdür yardımcısı, güvenliği sağlamak için güvenlik görevlisi bulunması da gereklidir.

Temizlik ve Hijyen

Açtığınız sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezinde, temizlik ve hijyen kurallarına Çok dikkat edilmelidir. Merkezinizin misafirlerinin orada olduğu süre boyunca, düzenli olarak salonların, tuvaletlerin, banyoların, Anne ve Ara girişlerin, koridorların Devamlı olarak temiz tutulması ve hijyen kurallarına uyulması gerekir.

Ayrıca spor aletlerinin her kullanımdan sonra düzenli olarak dezenfekte edilmesi de gereklidir. Nihayet zamanlarda temizlik ve hijyene İtina göstermek daha da arttığından dolayı, bu işletmeler Devamlı Denetim altındadır.

Gerekli temizlik kurallarına uymayan, kullanılan cihazların temizliği ve ortak kullanım alanlarının temizliği yeterli bulunmayan merkezlere ceza uygulanmaktadır. Bu yüzden temizlik kurallarına uymalısınız.

Merkezinizin büyüklüğüne göre temizlik görevlisi çalıştırmanız, her temizlik görevlisine bir sorumluk bölgesi vermeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca kullanacağınız temizlik malzemelerinin insan sağlığına zararı olmayan malzemeler olması önemlidir.

Merkezin içindeki havanın da temiz olması gerekir. Bu yüzden havalandırma sistemlerinizi düzenli olarak Denetim etmelisiniz.

Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezinde Satış Bölümü Açmak

Sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezinizde, bir spor malzemesi satın almak isteyenler için ya da sağlıklı yiyecek- içecek satın almak isteyenler için bir stant oluşturabilir ya da tesis içerisinde bir dükkân açabilirsiniz. Bu size ek gelir getirecektir.

Yatırım Maliyeti

 • Kuracağınız merkezin maliyeti
 • Merkezin yer alacağı bölgeye göre kira bedeli
 • Gerekli izinlerin alınması için yapılacak harçlar ve ödemeler
 • Alınacak ekipmanlar ve spor malzemeleri
 • Binanın, Sağlık merkezi olması olarak düzenlenmesi için yapılacak tadilatlar
 • Personel giderleri (çalışan Kişi sayısına göre) olarak değişmektedir

Sağlıklı Hayat merkezinizi açacağınız Vakit sermayenizin yeterli olması ve Alıcı sizi tanıyıncaya kadar ve kazancınız artıncaya kadar (en az 6 ay) yeterli paranızın olması gerekir.

Eğer sıfırdan bir sağlıklı Hayat merkezi açmak maddi açıdan sizi zorlayacaksa, bayilik alarak bu masraflarınızı yarıya indirebilirsiniz.

Sağlıklı Hayat merkezinizde, bir dükkân açıp, spor malzemeleri ve sağlıklı yiyecekler satmayı düşünüyorsanız, kendinize düzenli tedarikçiler bulup, düzenli ve toptan alışveriş yaptığınızda, tedarikçiler belli dönemlerde Mahsul fiyatlarında size indirim de yapabilirler. Bu da maliyette biraz rahatlama sağlayacaktır.

Ayrıca merkezinizde düzenli yapacağınız her türlü alışveriş için uygun fiyat veren tedarikçileri tercih etmeniz de maliyetleri düşürür. Yani ilk tekliflere balıklama atlamak yerine, alacağınız Mahsul piyasasını araştırın. Daha uygun fiyatlara ekipman veya Mahsul bulabilirsiniz.

Hedef Kitle Belirlemek

Sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezini açmadan Evvel, hangi kesime hitap edeceğinizi belirlemeniz gerekir. Sadece kilo vermeye mi yoğunlaşacaksınız, yoksa bütün fiziksel aktiviteleri kapsayan komple bir işletme mi kuracaksınız.

İşletmenizi kuracağınız bölgedeki hedef kitlenizi belirlemek önemlidir. Kadın ya da erkek müşteriler, orta gelirli ve yüksek gelirli müşterilere mi hitap edeceksiniz, yoksa Bütün kitleye hitap edebilir misiniz? Bunları belirlemeniz ve buna göre Etkinlik planı yapmanız önerilir.

Belirli bir Islak grubunu hedefliyorsanız, araştırmanızı yaparak, sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezi kurmak için çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezini Kurmak İçin;

 • Hedef kitlenizi ve bölgenizi belirleyin
 • Merkezin kurulacağı yeri bulun
 • Merkez için gerekli Bütün izinleri alın
 • Gerekli ekipmanları araştırıp bulun ve satın alın
 • Gerekli personeli bulun ve işe alın
 • Satacağınız ürünler için tedarikçileri bulun ve satın alımları yapın

Bulunduğunuz bölgede bir ya da Ani Çok Sağlık merkezi bulunabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, insanlar kaliteye ve iyi hizmete yönelirler. İyi eğitimli personeliniz ve tam donanımlı merkeziniz ile müşteriyi kolayca kendinize çekebilirsiniz.

Sağlıklı Hayat ve zayıflama merkezi açılışından Evvel tanıtımınızı yapın ve etkili bir açılış düzenleyin. Alıcı sizi tanıdıkça ve gelmeye düzenli şekilde devam ettikçe, hem Alıcı sayınız hem de kazancınız oldukça artacaktır. Yani Nihayet derece karlı bir iştir.
Zenpara Ekonomi Portalı

Zenpara Yeni Kuşak İş Fikirleri Yazar

Sağlıklı Hayat ve Zayıflama Merkezi Açmak Yeni Kuşak Kazançlı İş Fikirleri

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 740 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*