Sabancı Holding’den Teknosa’ya Kapital dopingi…

Sabancı Holding, son 20 yılın en başarılı performansını sergileyen Teknosa’nın teknoloji altyapısını daha da güçlendirmek için sermayesini artırmaya gidiyor. Sabancı Holding Yönetim Kurulu, Teknosa’daki yüzde 60,28 hissesinin yüzde 10’unu İMKB’ye arz edecek. Satıştan elde edilecek kaynak Teknosa’da Para Kapital artışı olarak kullanılacak.

Sabancı Holding CFO’su Barış Nispet, “Teknoloji hayatın ayrılmaz bir parçası. Teknosa’nın önünde parlak bir Ati var. Teknosa, 1,5 Sene Evvel başladığı dönüşümün meyvelerini topluyor. Sabancı Holding, Pay teklifi ve sonrasında Para Kapital artırımı ile Teknosa’yı gelecekteki büyüme fırsatlarına daha Kuvvetli hazırlamak için adımlar atıyor. Sabancı Holding Yönetim Kurulu, Teknosa’daki hakim konumunu kaybetmeden Teknosa hisselerinin yüzde 10’unu İMKB’ye arz etmeye karar verdi. Halka arzdan sağlanacak kaynak Teknosa’da Para Kapital artırımı için kullanılacak.

2019 ortalarında “Yeni Neslin Teknosa” adıyla başlattığı dönüşüm programı ile finansal sonuçlarını her çeyrekte artıran Teknosa, Kapital artırımı ile yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sabancı Holding’in Teknosa’ya güveninin tam olduğunu ve bu nedenle yatırımların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti. Sabancı Holding CFO’su ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Nispet, “Büyüme, karlılık, çeviklik ve Alıcı odaklılık anlamında Devamlı gelişen ve güçlenen bir Teknosa var. Daha da önemlisi, hepimiz Teknosa’nın önünde büyük fırsatlar olduğuna inanıyoruz. Bu inançla, Anne hissedar olan Sabancı Holding, Teknosa’nın sermayesini güçlendirmek için Mühim bir adım attı. Bu Kapital artırımına yönelik halka arzda Sabancı Holding’in Teknosa’daki payı hiçbir Vakit% 50 + 1’in altına düşmeyecek. Başka bir deyişle Sabancı Holding, söz konusu gün olduğu gibi Teknosa’nın hâkim ve en büyük hissedarı olmaya devam edecek, Teknosa’nın halka açıklık oranı da artacak. ”

Sabancı Holding’in aldığı Kapital artırım kararı ile Teknosa daha Kuvvetli bir Kapital yapısına sahip oldu. Pay senedi pozisyonu yaratılacağını belirten Nispet, “Teknosa böylece önümüzdeki büyüme fırsatlarını daha iyi değerlendirecek bir yapıya sahip olacak. Çünkü Teknosa’nın geleceğinin Çok parlak olduğunu biliyoruz ve Sabancı Holding olarak Teknosa’yı bu geleceğe en Kuvvetli şekilde hazırlamaya kararlıyız. perakendede Kıymet yaratmak en Çok dokunduğumuz sektör olup, teknoloji ve perakende sektörlerinde Ati vizyonumuz doğrultusunda Türkiye’nin en Kuvvetli markasına sahip olmaya devam edeceğiz. “

Teknos sürdürülebilir büyüme ve kârlılık yakaladı

2020 üçüncü çeyrek Finansal sonuçları değerlendirme Barış Nispet ,” 2019’un ortasında kapsamlı bir dönüşüm programı uyguladık. Yeni Neslin Teknosa’sı Hem küresel hem de ülkemizdeki Bütün zorlu faktörlere Karşın dönüşümden ve Ati hedeflerinden sapmadık ve geldiğimiz noktada bunun meyvelerini toplamaya başladık. Bu dönüşüm bize daha fazlasını gösterdi Alıcı odaklı olmak ve büyük veriyi doğru kullanmak her zamankinden daha etkili. Bu yapı, finansal göstergelerimizi kısa sürede toparlayarak gücünü pekiştiren ve artıran bir şirket olmamızı sağladı. Teknosa’nın Nihayet 1,5 yılda gösterdiği Müspet gelişme değil anlık veya döngüsel bir şey. Dönüşüm hareketimiz, geleceğe coşkuyla bakan bir Teknosa yarattı. “

” Ciro ve kârımıza baktığımızda sürdürülebilirlik göstergeleri, dönüşüm programının başladığı 2019 ortasından itibaren Müspet bir trend içine girmiş ve performans artışı her çeyrekte devam etmiştir. Teknosa’nın 2020’nin ilk 9 aylık kümülatif sonuçları bize yönünü daha yüksek karlılığa ve verimliliğe çeviren bir şirkete dönüştüğünü gösteriyor. söz konusu gün 2020 başında pandemi süreci ile başladığımız ve Alıcı odaklı olarak başladığımız dijital dönüşümün Müspet etkilerini daha net gördük. Veri tabanlı ve omnichannel iş modelimiz sayesinde müşterilerimize daha hızlı ulaşma, beklentilerini hızlı anlama ve bu doğrultuda hizmet ve öneriler sunma noktasında daha hızlı aksiyon alabildik. Pandemiye Karşın, üç aylık performansımız yükseliş eğilimi gösterdi. Teknosa olarak üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61 büyüme yakaladık. Tekrar 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,7 milyar TL ciro ve 62,5 milyon TL net Kara ulaştık. Bu çeyrekte elde ettiğimiz sonuçla pandemi gibi Güç bir dönemin ilk dokuz ayında 15,9 milyon TL toplam karlılığa ulaştık. 2020 yılının ilk dokuz aylık toplam cirosuna baktığımızda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artışla 3 milyar 674 milyon TL’ye ulaştık. Teknosa, e-ticarette 2020’nin üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 123 büyüme gerçekleştirdi. Aylık online cirosunu geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artırarak 705 milyon TL’ye çıkardı. ”

Gürcan: Başarının formülü Alıcı odaklılık ve büyük veridir

Teknosa’nın yükselen grafiğinde yaptığı dijitalleşme yatırımlarının önemine dikkat çeken Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan ; “Teknosa’nın büyüme vizyonunda yer alan iki Mühim konu” büyük veri “ve” Alıcı odaklılık “. Müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak ve en çeşitli hizmetleri sunmak Anne önceliğimizdir. değişen ihtiyaçlara hızlı Cevap vermek, e-ticarette ve Çok kanalda Kuvvetli olmak, kapsamlı deneyim sunmak ve güvenilirlik sağlamak. Dijitalleşme ve Alıcı odaklı dönüşümde attığımız adımlarla Çok hızlı değişime adapte olduk. Yeni Kuşak Teknosa ”ile müşterilerimize kesintisiz ve iyi hizmet vermeye devam ettik.Bu Güç günlerde vizyoner yatırımlarımızın ödülünü aldık, farklı senaryolar karşısında bizi ileriye taşıyacak kritik hamlelere odaklanıyoruz. Dijitalleşme ile “Yeni Normalin Perakendeciliğini” şekillendiriyoruz. Teknoloji bundan sonra hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam edecek. Bu vizyonla da yeniliklerimizin öncüsü olmaya devam edeceğiz. müşterilerimize sağlıklı, güvenli ve en iyi alışveriş deneyimini yaşatmak, yeni uygulamalarla bütünsel perakende deneyiminin öncüsü olmak ve kazandıklarımızı müşterilerimiz için faydaya dönüştürmek.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*