Sabancı Holding Temsa’yı sattı – Zenpara

Sabancı Holding, SAHOL.IS otobüs üreticisi Temsa Ulaştırma Araçlarındaki yüzde 48,71'lik hissesinin yüzde 48,71'ini 182,7 milyon TL karşılığında Gerçek Kıymet Kapital Ortaklarına sattı.

Sabancı Holding'in KAP’a yaptığı açıklamaya göre, söz konusu gün imzalanan satış sözleşmesinde şirketin satış bedeli 825 milyon TL, borç ve Para düzenlemeleri yapıldıktan sonra şirketin devri yapıldı. 375 milyon TL Pay bedeli karşılığında gerçekleşti.

Türkiye'de gerçek bir mücevher endüstrisi olan TEMSE

TEMSE, Adana'nın merkezi, ildeki otobüs ve kamyon gibi hafif ticari Araç üretimi yapan otomotiv şirketidir. Temsa, Sabancı Holding ve Türkiye Otomotiv Sanayicileri Derneği üyesidir. Dünya çapında 46 ülkede Etkinlik gösteren şirketin 2500'den Çok çalışanı bulunmaktadır.

Temsa, 1968 yılında Sabancı Grubu tarafından kuruldu. Asıl adı Termomekanik Endüstri ve Ticaret A.Ş. Temsa, inşaat sektöründe kullanılmak üzere çelik üretmek üzere kurulmuş ve bu amaçla kurulmuştur. Şirket bu görevi yaklaşık 20 Sene boyunca gerçekleştirdi ve 1984'te Mitsubishi ile lisans ve dağıtım anlaşmasının ardından, şirket ilk otobüsünü 1987'de başlattı. Bu ilk yapımlar küçük hacimli servis otobüsleriydi. Temsa, kuruluşundan bu yana, Avrupa Emisyon Standartlarına uygun olarak kullanılması gereken motorlar ve parçalar Dış, üretimindeki kendi hatlarını kullanmıştır. Farklı Temsa modellerinde Mitsubishi Fuso, DAF, MAN, Caterpillar ve Cummins motorları bulunuyor.

Temsa, aynı zamanda Belçika merkezli Temsa Europe adıyla Avrupa'da da Etkinlik gösteriyor. 2000'li yıllarda, özellikle Batı Avrupa'da, otobüs iki Alman şirket tarafından geliştirilmiştir. Bunlardan ilki, MAN, Temsa'nın motor sağlayıcısı ve şaft üreticisi ZF'dir. Avrupa pazarına girmesinin ardından Temsa, satış bölgesinde% 7 pazar payına ulaştı. Yıllık üretilen otobüslerin% 75'i dış pazarda bulunuyor.

Şirketin en büyük avantajlarından biri motor dışındaki araçların ve bağlantılı parçaların tasarımının kurum içinde yapılmasıdır. Bu, Temsa'ya yeni modeller üzerinde çalışma ve bölgelere göre üretme esnekliği sağlar. Şirketin bir departmanı olan Temsa Ar-Ge ve Teknoloji Merkezi, yeni tasarımlar üzerinde çalışan departmandır.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 916 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*