S & P, İngiltere’ye uzlaşmaz bir şekilde ayrılma konusunda uyardı

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor 's (S&P), İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) durdurulamaz bir şekilde ayrılmasının, ülkenin pazar erişimini ve rekabetçiliğini Menfi yönde etkileyeceğini açıkladı.

Bir sonraki Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak ilan edilen Boris Johnson, ülkesini 31 Ekim’de veya anlaşmasız anlaşma yaparak Avrupa Birliği’nden (AB) kovma niyetinde olduğunu söyledi.

İngiltere, 'Zenpara Araştırma / A-1 +' ile değerlendirildi; kredi notu Negatif not görünümü, AB'den düzensiz çıkış olasılığı ile ilgili riskleri yansıtmaktadır. Ülkenin AB’den tavizsiz bir şekilde ayrılması, ülkenin imalat ve hizmet sektörlerine erişimini kısıtlayabilecek gümrük masrafları nedeniyle ülkenin rekabetçiliğini sınırlayabilir.

İngiltere parlamentosunun AB’yi anlaşma yapmadan bırakma seçeneğinin önümüzdeki dönemde izlenmesine İmkan tanıyacağına ilişkin açıklamada, sorunun AB’yle müzakere edilmesinin Çok sınırlı bir zamanının olacağı vurgulandı.

Mümkünse, İngiltere’nin AB’den yeni bir uzatma talep etmesi gerekecek. 19

Hükümetin İngiltere’de Halk harcaması vaadi dikkate alındığında, bütçe açığının 2018’de yüzde 1,5’ten 2021’de yüzde 2,5 olması bekleniyor. Ülkenin ekonomik büyümesinin yüzde 1’in biraz üzerinde olması bekleniyor. bu yılın sonunda.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*