Rus Milyarderden Rusya Merkez Bankası’na Bitcoin (BTC) Çağrısı • ZenparaBugünün Mühim Kripto Para , Coin ve Altcoin haberleri konusunda Rus Milyarderden Rusya Merkez Bankası’na Bitcoin (BTC) Çağrısı • Zenpara başlıklı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Milyarder Oleg Deripaska, Rusya’nın El Salvador örneğini izlemesi ve Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Oleg Deripaska, dijital varlıklara uygulanan Sert düzenlemeler için Rusya Merkez Bankası’nı suçladı. Ona göre merkez bankası, vatandaşların Bitcoin gibi kripto para birimlerine Dahil olmasını engelliyor.

Rusya Ödeme Yöntemi Olarak BTC’yi Kabul Etmeli

Rus milyarder Oleg Deripaska, Telegram hesabını Rusya Merkez Bankası’nı kripto paralar konusundaki tavrını eleştirmek için kullandı. Ülkenin Esas kripto para birimini ödeme yöntemi olarak eklemesi gerektiğini söyledi ve halihazırda bu konuda Esas atmış olan Latin ülkesi El Salvador örneğini verdi:

“Sıklıkla adı geçen Honduras’a yakınlığıyla bilinen zavallı El Salvador bile dijital para birimlerine olan ihtiyacı Ayrım etti ve Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul ederek Sade bir yol izledi.”

Ayrıca milyarder Rusya’nın dünyanın geri kalanıyla etkin bir şekilde iş anlaşmaları yapma ihtiyacının altını çizdi ve merkez bankasını “dış ticaret anlaşmalarında bağımsızlığı sağlayan gerçek bir finansal aracı” benimsemeye çağırdı.

Rusya’nın en büyük hayır kurumu Voloe Delo’nun kurucusu olan Oleg Deripaska, bir zamanlar ülkenin en Varlıklı adamıydı ancak 2008’deki mali krizden sonra liderliği kaybetti. Sanayici aynı zamanda Basic Element’in de kurucusu. Haziran 2021 itibariyle Forbes, servetini 4.8 milyar dolar olarak tahmin ediyor.

Ancak hayırseverlik faaliyetlerine ve ticari başarılarına Karşın, Deripaska ABD Hazine Bakanlığı’nın dikkatini çekti. Nisan 2018’de ABD makamları onu ticari rakiplerinin hayatlarını tehdit etmek, haraç ve haraç almak ve bir hükümet yetkilisini yasadışı olarak dinlemekle suçladı.

Rusya’da Kripto Para Düzenlemesi

Daha Evvel aktardığımız üzere Rus yetkililer, kripto para birimlerini yasal olarak mülk olarak tanımaya karar verdiler. Bu mevzuat, yılda 600.000 ruble (8.184 dolar) üzerinde işlem yapan kripto para yatırımcılarının bunu yetkililere beyan etmesi gerektiği anlamına geliyor.

Tasarının bir başka noktası da bu tür yatırımlardan elde edilen kazançlar üzerinden %13’lük bir vergi alınacak olması. Uygulanması halinde Kanun, gerekli bilgileri ifşa etmeyen yatırımcıların beyan edilmeyen miktarın %10’u kadar para cezasına çarptırılmasını Mecburi kılacak.

Ayrıca tasarıda, öngörülen vergiden kaçmaya çalışanlara veya eksik ödeme yapanlara %40 oranında ağır ceza uygulanacağı belirtildi.

Dünyanın en Çok işlem gören ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance da bitcoin , ethereum , cardano , monero ve birçok farklı kripto para alım satım işlemlerinizi Türkçe olarak gerçekleştirebilirsiniz. %10 komisyon indirimi ile Binance’a kaydolmak için tıklayın.

“Bu sayfada bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve dieğr kripto paralar ile ilgili herhangi bir Al sat yönlendirmesi ve yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.” Zenpara Kripto Coin Haber Servisi

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2513 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*