Restorandan Hesaba Bakarak Nasıl Kazanılır?

Bir restorandasınız. Sen yedin, içtin ve fatura geldi. “Bana Cimri diyorlar, şimdi üç sent ödeyeceğim? Bu bir utançtır ”. Endişelenecek hiçbir şey, milyoner hesabını Denetim etmiyor. Tasarıya cesaretle bakın

Özellikle el yazısıyla yapılan ekleri Denetim edin. Sonuçta, hepimiz insanız ve bütün gün bu masaya hizmet edenlerin yorucu bir hata yapma olasılıkları var (Not: Kızlar, eğer erkek arkadaşın hesap çalışıyorsa, onunla olan gururu duyun!)

Lüksün utanç verici olduğunu söyleme

Geçen gün lüks bir balık lokantasına gittim. Eklemeyi Denetim ettiğimizde, beğenmediğimiz ve Art gönderdiğimiz ahtapotlara baktık. Garsonu aradığımda ve durumu açıkladığımda hemen düzelttiler. Lüks aramak için çekinmeyin. Burada önemlisin!

4

Menüde fiyat yoksa

Menüde fiyat içermeyen restoranlara dikkat edin! Burada beklediğiniz bir hesapla karşılaşabileceğiniz ihtimalini aklınızda bulundurun. Önceden isteyin.

Günün yemeği, günün balığı nedir? Onlara fiyatlarını sor. Unutma, bilgi Güç. Bunun anlamı, yemeğin yarısını yersem, bedelinin yarısını öderim '. Yarım porsiyon makarna siparişi verdiyseniz, ekinde ne yazdığını görün.

Masada içki içecekseniz (rakı, şarap), bir bardak içip şişeyi ödeyin. Açık ol. "Sadece bir bardak içiyoruz" gibi. Ayrıca herkes içerse, biberonu önceden hesaplamak daha uygun olabilir.

Servis ücreti Dahil mi? Kaç Kez yazıldığını görün. Genelde büyük gruplar halinde yazılabilirler

Ama cips istemeyi unutma. Evet, artık KDV iadesi almıyoruz, ancak devletimize vergi tahsil etmemize Muavin olmamızın tek yolu bu. Bu bizim vatandaşlık görevimiz. Bunu geçen bir restorana vermediler. Garson arkadaşını aradım ve ona özellikle sordum: “Doğal. [

Restoranlar restoranlarda yemeklerin yüzde 8'i KDV, su, çay ve kahve dışındaki içecekler ise genellikle yüzde 18'i KDV olarak hesaplanıyor. Bu da makbuz üzerinde açıkça görünmelidir. Makbuzunuzu ne Vakit aldığınızı Denetim edin. Bu para zaten cebinizde, en azından doğru yerde (bu bizim devletimize ait).

Gittiğiniz restoranın ne kadar pahalı veya popüler olması, saygınlığınıza katkıda bulunmayacak.

Sizi yapan değerleriniz olduğunu unutmayın.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free