Resmi Gazete'de On birinci Kalkınma Planı

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte, 2019-2023 dönemini kapsayan İlk Kalkınma Planı ve Onuncu Kalkınma Planı’nın yayımlandığı Resmi Gazete’de.

Parlamento Genel Kurulu, uzun vadeli bir perspektif olan planı kabul etti, Türkiye'nin kalkınma vizyonu Ülkenin uluslararası konumunu artırmak, ulusun Esas değerlerini ve beklentilerini karşılamak için Anne yol haritası olacak. ve halkın refahını artırmak.

Ekonominin yapısı uzun vadede istikrar ve sürdürülebilirliği sağlamak için dönüştürülmüş ve Amaç ulusal teknoloji hareketi ile insan sermayesi ve teknoloji ve inovasyon kapasitesini arttırmaktır. Kişi başına Ulusal gelirin 12 bin 484 dolara yükselmesi, 226.6 milyar dolara ihracatı hedefleniyor.

Enflasyon oranının düşük ve tek haneli rakamlara düşürülmesi hedef olarak belirlendi.

Zenpara Araştırma

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 888 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*