Resmi Biriki Varlıkları, Ağustos’ta yüzde 2,2 arttı

Ağustos ayında Merkez Bankası'ndan meydana getirilen açıklamaya gore, Resmi Biriki Varlıklar önceki aya gore yüzde 2,2 oranında artarak 101,6 milyar ABD dolarına terfi etmiştir. Merkez Bankası tarafınca açıklanan internasyonal rezervler ve döviz likidite raporunda,

“Resmi Biriki Varlıklar önceki aya gore yüzde 2,2 oranında artarak 101,6 milyar ABD dolarına terfi etmiştir. Alt kalemler açısından döviz varlıkları bundan önceki aya gore 74,4 milyar ABD doları seviyesinde değişirken, altın rezervleri bundan önceki aya gore 9,4 artarak 25,7 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşmiştir. Merkez Bankası ve Merkez Bankası'nın öncesinden belirlenmiş olan döviz çıkışları (döviz cinsinden kredilerden, Göç eder kıymetlerden ve mevduat işlemlerinden meydana gelen borçlar) bundan önceki aya gore yüzde 1,8 oranında azalarak 16,8 milyar ABD doları olmuştur. Bu tutarın 12 milyar ABD doları anapara ve 4,8 milyar ABD doları faiz tutarından oluşmaktadır. Ek olarak, Merkez Bankası'nın yerli ve yabancı bankalarla olan finansal türev işlemlerinden doğan net döviz ve altın borçları 14,5 milyar ABD doları, bu tutarın 10,3 milyar ABD doları bir aydır.

Şarta bağlı döviz çıkışları Gömü, garantili dış borçları ve Başka yükümlülükleri ihtiva eder (yabancı para cinsinden ve altın cinsinden Mecburi olarak Mecburi karşılık rezervleri ve bankacılık sektörünün akreditifleri). Bu yükümlülükler bundan önceki aya gore yüzde 0,2 oranında artarak 36,2 milyar ABD doları olmuştur. “

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 931 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*