Polis, ittfaiye, AFAD ve UMKE alarma geçti. Kocaeli’nde nefesler tutuldu

Bugünün Mühim haberleri konusunda Polis, ittfaiye, AFAD ve UMKE alarma geçti. Kocaeli’nde nefesler tutuldu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki bir iş merkezinde üzerinde ‘radyoaktif madde’ ibaresi yer alan kapsül bulundu. Polis ve ittfaiye ile AFAD ve UMKE ekiplerini alarma geçiren kapsül, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan gelen uzmanlar tarafından yapılan incelemede boş çıktı. Üzeri ile çevresinde radyoaktif maddeye rastlanmayan kapsülü iş merkezine bırakanlar aranıyor.

DHA’nın haberine göre, Gebze Hacı Halil Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerindeki iş merkezinde, gece yarısı  üzerinde ‘radyoaktif maddi’ ibaresi yer alan kapsül bulan esnaf, 112 Acil Yardım Hattı’nı aradı.

İhbar üzerine iş merkezine Çok sayıda polis ve itfaiye ekibinin yanı sıra AFAD  (Kocaeli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü), UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu ekibi sevk edildi.

Bomba imha uzmanları da iş merkezine geldi. Polisi iş merkezi çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken, Hususi kıyafetli uzmanlar, kapsülde inceleme yaptı.

Radyoaktif  ölçüm cihazı kullanan uzmanlar kapsülün boş olduğunu belirledi. Radyoaktif maddeye rastlanılmayan kapsül, incelenmek üzere laboratuvara götürüldü.

Polis ekipleri, kapsülü iş merkezine bırakan Kişi ya da kişileri belirlemek için çalışma başlattı.

yenicag-kapsul-01.jpgyenicag-kapsul-02.jpgyenicag-kapsul-04.jpg

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1686 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*