Piyasalar Merkez Bankası'nın kararına nasıl tepki verdi?

Merkez Bankası, Nema oranlarının beklenenden düşük olmasıyla bu ayki toplantıda Politika faizini% 24'ten% 19,75'e düşürdü. Deutsche Bank'ın TL Merkez Bankası tarafından gönderilen bir notta, beklentilerdeki düşüş nedeniyle Kıymetli olduğunu belirtti. Londra'daki Amundi Portföy Yönetimi'nden Esther Law, tahvil piyasasına giriş nedeniyle TL'deki düşüşün 'kısa vadeli' olduğunu söyledi. Türkiye’nin 2 yıllık tahvil getirileri Mayıs 2018’den bu yana en düşük seviyeye geriledi:% 16: 38.

10: 15 yıldan bu yana Mart ayından bu yana en düşük seviyeye kadar olan Nispet: 15: 51. Günlük bazda düşüş 28 baz puandı. [19659005]Türkiye'nin 5 yıllık CDS risk primi olan 352.18 bazındaki risk primi kararının alınmasının ardından, Mart ayının sonunda inişten bu yana en düşük seviyeye işaret ediyor. CDS önceki kapanışa göre yaklaşık 3.7 baz puan geriledi. ]

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1660 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*