Pimco, Avrupa fon satış yarışında BlackRock’u yendi haberi

Küresel finansal hizmetler firması.Morningstar’ın verilerine göre, Pimco Ocak ve Haziran ayları arasında 23.6 milyar Euro net satış kaydetti ve aynı dönemde 21.1 milyar Euro kaydeden BlackRock’ın önüne geçti.

Rakamlar, Pimco’nun geçen Sene sıkıntılı dönemi tersine çeviren satış performansının Art dönüşünü doğruladı. Pimco yorum yapmadı.

Pimco’nun yılın ilk altı ayında satış başarısının büyük bir kısmı, Dan Ivascyn ve Alfred Murata tarafından yönetilen en Mühim tahvil aracı olan GIS Income fonuna bağlanabilir. Fon 64,3 milyar Euro değerinde varlıklar ile Avrupa’nın en büyük yatırım fonu olmaya devam ediyor.

Morningstar’daki strateji araştırmaları müdürü Jose Garcia-Zarate “Avrupalı ​​yatırımcılar bu Sene Pay senetleri üzerinden sabit gelir için belirleyici bir seçim yaptılar ve bu nedenle Pimco gibi sabit bir gelir uzmanının bu seviyeye ulaşması şaşırtıcı değil.” dedi.

“Fed ve AMB gibi kilit merkez bankaları tarafından iletilen Politika mesajları birçok yatırımcı için, Pay senedi piyasalarındaki pozisyonları gevşetmenin ve daha az riskli varlık sınıflarına sığınmanın bir işareti oldu. ”

Morningstar,Pimco’nun Avrupa’nın en tutarlı satıcılarından biri olan iShares’in önünde olmasına Karşın, bu durumun kısa ömürlü olabileceğini vurguladı.

Morningstar verilerine göre, listenin devamı sırasıyla 9.4 milyar Euro ve 9.3 milyar Euro olan AllianceBernstein ve Credit Suisse’dir. AllianceBernstein’ın Amerikan Gelir Portföyü, dönem boyunca en Çok satan fonlardan biriydi.

AllianceBernstein sabit gelirli iş geliştirme Genel müdürü Monika Carlson, Amerikan Gelir fonuna duyulan ilginin Kuvvetli performanstan kaynaklandığını söyledi. AllianceBernstein’in internet sitesine göre, fon Ocak-Temmuz ayları arasında% 8.78, Bloomberg Barclays Akıl Aggregate Endeksi’ne göre% 6.11 oranında bir getiri sağladı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1648 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*