Perşembe 250 Baz Puan Üstü Nema İndirimi Dövizi Tetikler mi? Bloomberg “Evet” Diyor Lakin…

"Gelişmekte Olan Piyasalar Türkiye'den Mecburi Olmak Üzere Güç Ders Alabilir" başlığını yazın … Demek istediğim, "Gelişmekte Olan Ülkelere Rahatlık, Kendini Yerinden Alarak Güç Bir Ders Alabilir!"

Bunun anlamı Perşembe günü MPC toplantısı ve beklenen Nema indirimi yapılması. Bloomberg’e göre, piyasa fiyatlara Dahil olduğu için zaten 200-250 baz puan bekliyor. Eğer öyleyse, TL'nin değeri Menfi etkilenmeyecektir. Ancak, Bloomberg yazarlarının konuştuğu analistlere göre, beklenenden daha derin bir Nema indirimi yeni bir döviz krizini tetikleyebilir.

Dubai’de Bloomberg Ekonomi Ortadoğu’nun Baş ekonomisti Ziad Daoud “Merkez Bankası, Merkez Bankası’nın Nema oranlarını değiştirmeden finansal piyasaları şaşırttığı 24 Temmuz’dan sonra Ağırbaşlı bir erime başladı. TCMB, tam bir Sene ve bir gün sonra, beklenenden daha Çok Nema indirimi ile yeni bir döviz krizini tetikleyebilir ve piyasanın 200 ila 250 baz puanlık bir Nema indirimi sunduğunu da sözlerine ekledi.

800 baz puan bekliyor da indirim

Buna Karşın TL, geçen hafta% 1,1 ile en yüksek yükselen piyasa parasıydı. yeterince faydalanmadım. S-400 yaptırımları beklenenden daha hafif Art dönüşlerle sonuçlandığında Türkiye'de karavana katıldı. Lakin bu büyüyen pazar ralli devam edecek mi? Londra’daki PineBridge Investments’ın fon yöneticisi Anders Faergemann ’dan Kuşku ediyor:“ Artık döngüsel olarak aşırı Kıymet biçiliyorlar. [

Yatırımcılar giderek daha temkinli davranıyorlar

Gerçekten de, yalnızca Fed, ECB, BoJ, Bof Çin gibi büyük merkez bankaları artık Nema indirimi veya parasal gevşetme yoluyla başka yollarla gitmiyor. Gelişmekte olan ülkelerin merkez bankaları bir kez daha Nema indiriminde ve gevşemede kaldı.

Nihayet zamanlarda, G. Kore merkez bankası ilgisini düşürdü. Sonra G. Afrika indirdi. Bu Cuma günü, Rusya'nın biraz da olsa ilgisini kesmesi bekleniyor. Hindistan merkez bankası zaten bir süredir aşırı genişlemeci politikalar izliyor.

Macaristan 'in bu ay katlanması bekleniyor, ancak yaygın olarak Eylül ayında Nema keseceğine inanılıyor.

Kenya ve Nijerya'da enflasyon daha da artmaya devam ediyor, ancak Angola merkez bankası para politikasını bir yıllığına gevşetmekle meşguldü ve Cuma günü bir toplantı yapılacak.

IMF, küresel büyüme tahminlerini bu Salı günü tahminlerinde revize edecek ve görece karamsar bir rakamla merkez bankalarının gevşeme hareketlerine bir tür Onay verecekti.

Bütün bu gelişmeler sırasında ekonomik para birimleri ile gelişmiş ülkeler arasındaki dalgalanmayı ölçen J. Morgan'ın grafiği dikkat çekmeye devam ediyor. Eğer böyle devam ederse, devam edebilecek mi? Eğer Memleket onu koruyamazsa, hangi para en büyük patlamayı yiyecektir?

Bloomberg yatırımcıları yazdı: # 39; açık bir fiyatla tahmin. Türkiye Nema seviyesini düşürmezse bir şok yaratabilir 300 baz puan daha da Çok Güç yaratabilir, ancak Çok az Etki yaratabilir. Netice olarak, Bloomberg raporunun işaret ettiği gibi, 200-250 baz puan düşse bile reel Nema oranı% 6 civarında olacak.

Özetle, TCMB oyunu doğru oynar, Vakit içinde bazı Nema indirimlerini yayar ve daha Çok Nema indirimi için yer varsa sabırlı görünür. . Öte yandan, acilen davranıp Çok radikal davranıyorsa? ..

Mümkün sonucu “yeni bir döviz krizi!”

**

Bloomberg’e göre, TCMB’nin yeni başkanının ilk toplantısında. Böyle bir riske girme riski pek muhtemel görünmeyebilir.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1700 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*