Para Kazandıran Hobiler

Kolay Para Kazandıran Hobiler
Kolay Para Kazandıran Hobiler

Her insanın yapmaktan keyif aldığı ve hoşlandığı birtakım hobileri vardır. Bu hobiler insanların zevklerine ve yaşam şartlarına göre değişebilir. Peki hobilerden gerçek para kazanmayı hiç düşündünüz mü?

Hobiler insanların boş zamanlarında keyifli vakit geçirmek için yaptıkları işlere verilen isimlerdir. İş dediğimize bakmayın kimilerine göre kitap okumak, bisiklete binmek, evcil hayvanlarla ilgilenmek veya blog yazmak bir hobiyken kimilerine göre ahşap işleriyle uğraşmak veya küçük ev aletlerini açıp kurcalamak birer hobi olabilir.

Hobilerinizi ve günlük basit uğraşlarınızı keyifli ve kolay yoldan para kazanabileceğiniz kazanç kapıları haline dönüştürebilirsiniz.

Siz de günlük hobilerinizi ve basit uğraşlarınızı hem eğlenerek hemde keyifli vakit geçirerek aynı zamanda para kazanabileceğiniz birer boş zaman işine çevirmeyi düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımız kişisel hobilerinizin ve eğilimlerinizin alanlarına göre farklı kategorilere ayrılacak olup belirli aralıklarla yeni hobiler ve iş imkanları eklenerek güncellenecektir.


Yazmayı Sevenler İçin Para Kazandıracak Hobiler

İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir
İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir

Kimi insanlar yazma konusunda doğuştan yeteneğe sahip olabilirler. Ama yazma dürtüsüne sahip olmak bile bir şeyler karalamak için yeterlidir.

1 – BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK

Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız evvela bir takım kriterlere sahip olup bunlara harbiden dikkat faktörüz gerekir. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz taktirde para kazanmamanız için rastgele bir mani yoktur.

 1. Türkçe düzgün kullanılmalıdır. Yazdığınız yazılar manasız ve sıkıcı olmamalıdır.
 2. SEO başka bir deyişle arama motoru uyumlu yazı yazmayı öğrenmelisiniz.
 3. Sabırlı ve azimli olmalısınız.
 4. Sahiden emek vermelisiniz.
 5. Bugün ne yedim, şurayı gezdim tarzında yazılar yazmayın. İnsanların aratabileceği alakalı olduğunuz konulara odaklanın.
 6. Yararlı bilgilere yer vermek.

Blog yazarak ne kadar para kazanılır?

Blog yazarak gelen ziyaretçi sayısına göre kazancınızı düşünmek olasıdır. Günde ne kadar çok ziyaretçiniz olursa o kadar çok para kazanırsınız. O sebeple google gibi arama motorlarından organik ziyaretçi çekebilecek makaleler yazmak oldukça ehemmiyetlidir.

 • Günde 500-1.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 400-800 TL arası gelir ele geçirebilir.
 • Günde 1.000-3.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.000-2.000 TL arasında gelir ele geçirebilir.
 • Günde 3.000-10.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.500-5.000 TL arasında gelir ele geçirebilir.
 • Günde 10.000-100.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 5.000-50.000 TL arasında gelir ele geçirebilir.

Para kazandıran blog siteleri nasıl olmalıdır?

Para kazandıran blog sitelerinin belirli bir formatı yoktur. Para kazandıran blog siteleri genelde insanların arama yaptığı konuları içerir. Mesela internetten para kazanma yolları kelimesi bir hayli kişi tarafından merak edilip aratılmaktadır. Sizinde blog sitesinde yer vereceğiniz muhtevalar bu tarzda olmalıdır.

Sıhhatle alakalı bir bloğunuz olduğunda burada bel ağrısına ne iyi gelir? tarzında insanların aratabileceği yazılar paylaşmanız para kazanmanıza vesile olacaktır.

 1. Blog sitesinde paylaştığınız makaleler okunabilir ve bilgiye dayalı olmalıdır.
 2. Blog siteniz sade, hızlı ve düzenli bir görünüme sahip olmalıdır.

En çok para kazanan bloglar hangileridir?

Bakın aşağıda yer alan sitelerin hiç birisi direk kazanmaya başlamadı. Hepsi sabır ve azimle çok iyi yerlere geldiler. Bunlar ekip işi düşüncesine kapılıp sevdanızdan vazgeçmeyin. Sabırlı ve azimli bir şekilde blog maceranıza başlayın. Büyümeye başladığınızda ekip azalarınızı de kendiniz belirleyebilirsiniz.

9-Teknoseyir.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 820,429

Aylık adsense geliri: 5042 $

8-Webtekno.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 5,254,666

Aylık adsense geliri: 32 bin 289 $

7-Bilgiustam.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 3,562,711

Aylık adsense geliri: 21 bin 893 $

6-Webrazzi.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 1,752,303

Aylık adsense geliri: 10 bin 763 $

5-Shiftdelete.net

Aylık ziyaretçi sayısı: 8,575,666

Aylık adsense geliri: 60 bin 505 $

4-Yemek.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 918,777

Aylık adsense geliri: 5 bin 646 $

3-Donanimhaber.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 20,857,698

Aylık adsense geliri: 128 bin 167 $

2-Kizlarsoruyor.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 22,637,785

Aylık adsense geliri: 139 bin 103 $

1-Onedio.com

Aylık ziyaretçi sayısı: 108,151,909

Aylık adsense geliri: 664 bin 592 $

Blog ne vakit para kazandırmaya başlar?

Blog size kısa zamanda para kazandırmaz. Blogunuzu açtığınızda düzenli bir şekilde makale yazmalısınız. Yazdığınızı makalelerin kullanıcılarla buluşması ve sitenize ziyaretçi gelmesi 5-6 ayı bulacaktır. Blog yazarak para kazanmak istiyorsanız bu işte sabırlı ve azimli olmalısınız. Şayet kısa dönemde para kazanmaya yönelik bir teşebbüs istiyorsanız, değişik internetten para kazanma yolları ile devam faktörüz gerekiyor

Blog sitesi açmadan önce netlikle sıkılmayacağınız daimi makale yazabileceğiniz konulara yönelin.

İlk etapta önceliğinizi para kazanmak olmasın

Geçmişte yalnızca bir hafta gibi kısa müddette doruğa çıkan projeler, artık çok daha zeki olan arama motorları tarafından her istikametiyle çözümleyerek sıralamaya sokuluyor. Şayet SEO isimi verilen kavramı biraz biliyorsanız, aslında söylemek istediğimi çok daha iyi anlarsınız. blog yazmak para kazandırır mı?

Son zamanlarda arama motorları, kullanıcı tecrübesi odaklı yeni bir algoritma üzerine yoğunlaştı. Doruğa çıkmak isteyen herkes önce ziyaretçilere iyi tecrübe yaşatmak zorunda. Bu yüzden ilk hedef para kazanmak değil, ziyaretçiyi tatmin etmek olmalı.

Blog yazanlar nasıl para kazanıyor?

Blog sitesi açtınız. Yukarıda bulunan kriterlere dikkat ettiniz ve aradan 5-6 ay geçti. Şimdi nasıl para kazanacağınıza, hangi yolları uygulayacağınıza göz gezdirelim.

google-adsense-para-kazanma
Google Adsense ile Para Kazanma

1- Google adsense

Google adsense reklamları sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Blog yazarak para kazananların çoğu ana gelirlerini adsense üzerinden almaktadır.

2- Link sağlamak

Bilhassa Türkiye’de yaygın olarak gerçekleşen bu yol de değerli bir blog, başka sitelere backlink sağlamak için sitesinden link çıkışı yapar. Bunun karşılığında da belirli bir fiyat talep eder.

Blog ne kadar değerli ise, verilecek irtibatta o kadar değerli olur. Tabi ki endirekt olarak kazançta yüksek olacaktır.

3- Bağışlar

Ticari emel gütmeyen bloglarda sıkça rastladığım bağış metodu, “akmasa da damlar” şeklinde tarif edebileceğim bir kazanç şekli.Parasal hiç bir beklentiniz olmadan, yalnızca insanlara yararlı olacak bilgileri paylaştığınız bir blogunuz varsa, takipçilerinizden blogunuzun giderlerine katkı sağlamalarını isteyebilirsiniz.

Sene belirli dönemlerinde Wikipedia, kullanıcılarından bağış yapmalarını istemektedir.Kesinlikle eşit gelmişsinizdir.

4- Blog satmak

Nasıl ki bir oto tamircisi, hasarlı arabaları onarıp satıyorsa, siz de bloguzu aynı şekilde satabilirsiniz. Bir takım insanlar sıfırdan başlamayı sevmez. Veyahut uğraşacak vakitleri yoktur.Hazır heyetmiş olanı satın almayı seçenek eder. Şayet sizin için sıfırdan blog oluşturmak sıkıntı değilse, bunu bir iş haline getirebilirsiniz. Satacağınız blog ne kadar iyi olursa, kazanacağınız para da o kadar iyi olur.

5- Tanıtım yazısı

Sitenizde diğer sitelerin tanıtım yazılarını yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Şayet blogunuz oldukça kaliteli bir vaziyetteyse yalnızca bu metotla ayda 5.000 TL gibi bir kazanç ele geçirebilirsiniz.

Blog yazmak para kazandırır mı? merak ettiğiniz her ayrıntıya yer verdik. Kafanızda hala blog yazmak para kazandırır mı? diye bir sual oluşuyorsa yorum alanından neleri merak ettiğinizi belirtebilirsiniz.Ayrıca Bakınız : İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?


Ayrıca Bakınız : Büfe Açmak Üzerine


Para kazandıran hobiler ve günlük uğraşlarınızla eğlenerek para kazanma yöntemlerinin sunulduğu bu özgün içerik tamamen bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*