Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Oyun Oynayarak Gerçek Para Kazanmak
Oyun Oynayarak Gerçek Para Kazanmak

Bilgisayar veya telefonlardan oyun oynayarak gerçek para kazanmak mümkün mü? Bu soru oyun tutkunu herkes için mutlaka sorulmuştur. Ve cevabı eğer gerçekten doğru platformlarda oyun oynarsanız EVET.

Annem her zaman sana video oyunları oynamanın beynini “akla” çevireceğini söylerdi. Ama yüzleş, annem bile oyun endüstrisinin son yıllarda gelişen bir iş olduğunu biliyor. Sadece geçen yıl, video oyun endüstrisi yaklaşık 100 milyar dolar gelir elde etti.

Esports fenomeni, ülkenin dört bir yanındaki turnuvalara akın eden profesyonel oyuncularla birlikte patladı. 2017 yılında  en yüksek kazanç, para kazanma oyunlarını oynayarak 2.436.772.40 dolar topladı.

Oyun Oynayarak Gerçek Para Kazanmak
Oyun Oynayarak Gerçek Para Kazanmak

Özellikle Çin ve diğer doğu ülkelerinde oyun endüstrisi yeni alanlara giriyor. Bu rakamlar normu temsil etmese de, oyun endüstrisinin önümüzdeki yıllarda büyümeye ve büyümeye devam edeceği açıktır.

İnsanların yaklaşık % 73’ü 4 ila 20 yaşları arasında en az bir video oyun konsoluna sahiptir. İster zombi vuruyor, ister gol atıyor olun, ister arkadaşlarınızla çevrimiçi görevleri tamamlayın, video oyunları gündelik sıradan gerçeklikten bir kaçış sağlar. İnsanlar bir sonraki harika oyun deneyimini bulmak için çok fazla para ve sonsuz zaman harcıyorlar.

Popülerlik kazanması sadece konsol video oyunları değil. Akıllı telefon oyunları ve çevrimiçi oyunlar son on yılda arttı. Büyükannemden Candy Crush oynamak için kim bir davetiye almadı?

Tabii ki, sadece eğlence için oynamak için video oyunları seçenekleri sonsuzdur. Peki ya video oyunları tutkunuz gerçekten bir işe neden olabilirse? Video oyunları oynamak için para kazanırsanız ne olur ? Bu anneni bile etkileyebilir.


Oyun Oynayarak Gerçekten Para Alabilir misiniz?

Belki de gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Ama bu hile veya hile kodu değil. Tüm gerçeklikte, oyun endüstrisinde para kazanmak için uygun yollar var. Ve başlamak düşündüğünden daha kolay olabilir.

Tam zamanlı oyun amacınız olmasa bile, yine de bazı ciddi paralar kazanabilirsiniz. Birçok insan, boş zamanlarında gerçek para kazanma oyunları oynayarak, ayda 500 ila 1.500 $ arasında bir yerde kazanır.


Gerçek Parayla Oyun Oynamanın 9 Yolu

Video oyunu işleri arıyorsanız, gerçek insanların video oyunları oynayarak gerçek para kazanma yöntemlerine bir göz atın.

Eğlence için Side Oyun

İlk önce oyun oynamanın para kazanmanın bir yolu olduğunu düşünürsek, belki de amacınız tam zamanlı işinizin yerini almaktır. Profesyonel bir oyun oynamanın, size güvenilir bir oyun ekipmanı veya iş kurma masrafları için para ödeyip ödemediğinizin paraya mal olduğunu unutmayın. En azından para kazanmanın bir yolu olarak çok zaman ve çaba harcamak için oyun oynamayı bekleyin.

Daha basit, daha hızlı bir yaklaşımı tercih edenler için, oyun oynamak için para almanın iki kolay yolu var. Gelecekteki oyun yatırımlarınız için para kazanmak için bu basit yöntemleri kullanın.

1. Swagbucks

Swagbuck ler rahat oyun oyunları oynamak gerçek para üretmek için bir fırsat sağlamaktadır. Bu oyunların oynanması basit ve eğlencelidir. Kayıt olmak kolaydır ve her hafta ekstra para kazanmanın bir yolu olabilir. Yeni Swagbucks kullanıcıları da 10 $ kayıt bonusu alıyor .

2. Gelen Kutusu Doları

InboxDollars kendi sitesinde gerçek para kazanma oyunları sağlar. Sen gidiş değildir zengin olsun InboxDollars içinde oyun oyunlar, ancak bu oyunlar yoluyla tarafında biraz nakit oluşturmak için hızlı ve basit bir yoludur. Ayrıca,sadece bir hesap oluşturmak için ilk 5 $ ‘ ınızı InboxDollars ile alırsınız.

Bağımsız Oyun

Tasarruflarınızı InboxDollars ve Swagbucks ile yeni bir oyun konsoluna dönüştürürken, oyun endüstrisindeki gerçek para kazananlar hakkında düşünün.

3. Bir Oyun Blogu Başlat

Onlarca başarılı oyun yürütücüsü var, ancak kaç oyuncunun çevrimiçi oyun hakkında yazmaları için zaman harcıyor ? Bir oyuncu bloguna başlamak, sizin gibi video oyunları hakkında tutkulu olan bir kitle oluşturmanın etkili bir yolu olabilir.

Blog trafiği ile gelir elde edin ve sponsorları ve oyun şirketlerini sitenize çeken harika içerikler yazın. Oyun teçhizatında ve oyun önerilerinde bağlı kuruluş pazarlama ürünleriyle başka bir gelir akışı oluşturun. Ziyaretçiler yönlendirme bağlantılarınızdan bir şey satın aldıklarında, oyunlarınız ve maceralarınız hakkında yazdıklarınız için para alırsınız.

Bir referans noktası için, şu anda bulunduğunuz blogu, DollarSprout’u göz önünde bulundurun. Kişisel finans tutkusu olan iki üniversite arkadaşı ve para ile ilgili herhangi bir şey, bir blog gelir elde etmek için ortaya çıktı. Neyin en iyi işe yaradığını bulmak çok fazla deneme yanılma aldı, ancak bugün, DollarSprout büyüyen bir başarı.

Her bloglama nişi farklıdır, fakat hepsi aynı şekilde başlar. Harika içerik, ısrar ve sabırla, bir sonraki başarılı oyun blogcusu olabilirsin.

4. Sporda Yarışmak

Para için esporlarda rekabet korkutucu gelebilir, ama gerçekten değil. Modern Warfare’dekiarkadaşlarınızı sürekli yeniyor musunuz? Ya da belki çevrimiçi turnuvalarda rekabetçisiniz? Öyleyse, spor müsabakaları, oyun oynamak için para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

Ortalama spor oyuncu maaşı 60.000 dolar. Bu, arkadaşlarınızın çoğunun ilk işleri için üniversiteden çıktıklarından daha fazla para kazanıyor ve çok eğlenemiyorlar. Açıkçası, esporcular oyuncuların ellerinden gelenin en iyisini olmalarını sağlamak için ellerinde çok fazla zaman ve enerji harcıyorlar ve herkes konsolu açmayacak ve yılda binlerce dolar kazanmaya başlamayacak.

Aradıkları doğru beceri setine sahip olup olmadığınızı görmek için takımlara, organizasyonlara, oyun sponsorlarına ve diğerlerine ulaşın. Ayrıca, ustalaşabileceğiniz niş oyunları arayın. Niş ne kadar eşsiz olursa, o kadar çok oyun alanında yetenekli seçilmiş birkaç kişiden biri olabilirsiniz.

ABD’de, esports turnuvaları için en büyük ödüllerden bazıları, turnuva başına 200.000 $ ‘a kadar çıktı. Çok oyunculu yarışmalar, beş veya altı oyuncu arasında bölünmek için daha yüksek ödüller sunabilir. Açıkçası, yarışan herkes büyük para kazanmayacak, ancak potansiyel ödülün bilinmesi size neyin mümkün olduğunu gösteriyor.

Bir kez turnuvalarda yarışırsanız, sponsorluk alma ve oyun topluluğunda daha fazla görünürlük elde etme şansınız olur. Ne kadar çok kazanırsanız, o kadar fazla sponsor onları dünyadaki turnuvalarda temsil etmenizi isteyecektir.

Video Oyunu İşleri

Oyun endüstrisinde kendi kariyer yolunuzu seçmenize yardımcı olacak birkaç video oyunu işi.

5. Oyun YouTube Kanalı

Logan Paul. Markiplier. PewDiePie.

YouTube’un popülaritesinden yararlanarak ve diğer oyuncular için ilgi çekici içerikler yaratarak, bu kişiler gerçek para kazanma oyunları oynamak için kendi yollarını açtılar. Bu internet algılarının çoğu sevdiklerini yapan multi milyonerler olacağının farkında olmadan içeri girdi.

YouTube oyun kanalını başlatmak zor değil ve nispeten ucuz. Zorlayıcı içeriğe ve iyi ekipmana ihtiyacınız var. Akıllı telefonunuzdaki videoları çekmek ve bunları birlikte düzenlemek, bir izleyici kitlesi oluşturmaya başlamanız için basit bir yol sağlayabilir.

Kanalınız büyüdükçe, daha profesyonel bir sunumla daha iyi içerik beklentisi de artar. Kanalınızı ne kadar çok kişi fark ederse, reklam ve sponsorluklar ile o kadar fazla gelir elde edersiniz.

Oyun kanalını başlatırken içerik çok önemlidir. Oyun içi oyun videoları oluştururken veya başarılı olmanız için ipuçları ve göstergeler sunarken, her strateji ilgi çekici içerik gerektirecektir. Aksi takdirde, hayranlarınız diğer kanallara gider.

Özel sistemler, özel fan desteğini kazanacak. Herkes hangi sistemlerin en iyisi olduğu ve insanların neden böyle düşündüğü hakkında sürekli tartışmalar yapar. Xbox hayranları, sistemlerindeki en son oyunlarla ilgilenmek isterken, PS4 oyuncuları ve Nintendo Switch hayranlarının her biri kendi fan desteği alanlarına sahip olacak.

Farklı bir sistem veya yükseltilmiş bir konsol satın almayı gerektirebilir, ancak hayran kitlenizi büyütmek için doğru oyun ve ekipmana sahip olmak çok önemlidir.

6. Oyun Twitch Kanalı

Platforma aşina olmayanlar için, Twitch Interactive video oynatıcılar için canlı bir video akışı hizmetidir. Bu eşsiz platform, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca oyuncuya destek veriyor. Hizmet, 4,99 ila 24,99 ABD Doları arasında değişen aboneliklere sahiptir. Yeni başlayanlar için ücretsiz seçeneği kullanabilirsiniz.

Yüzlerce oyuncu bu hizmeti tam zamanlı bir işe dönüştürdü ve bazıları kanallarında iyi bir yaşam sürdüler. Açıkçası, sadece kayıt olduğunuzda hemen başarılı olacağınız anlamına gelmez, ancak platform oyun hakkında ciddi olanlar için iyi bir fırsat sunar.

Platform  , Xbox 360, Xbox One, Sony PlayStation 3 ve 4 gibi konsollarla ve Amazon Fire TV ve Google Chromecast gibi diğer cihazlarla entegre olduğundan , Twitch hayranlara içerik yayınlamayı kolaylaştırır.

Twitch, ciddi oyuncuların video oyunları oynayarak para kazanmaları için harika bir fırsat sunuyor. Süreç basittir: daha fazla görüş daha fazla gelir potansiyeli sağlar. Video başına en az 500 normal görüntü elde ettikten sonra , site üzerinden ücretsiz bir fırsat olan bir Twitch Ortağı için başvurabilirsiniz .

Aboneler daha sonra kanalınız için daha fazla gelir elde eder. Her abone ile birlikte Twitch 2,50 $ ödeyecek. Sadece video oyunları oynamak için fena değil!

Twitch ayrıca kanalınızdan bağış isteyebilmenizi sağlar. Bu, hayranlarınıza yeteneklerinizi destekleme fırsatı verir ve size doğrudan bağışta bulunabilirler. Twitch video oyunu iş arayanlar için büyük bir potansiyele sahip.

Oyun Kariyerleri

Daha önce belirtilen oyun fırsatlarına girmek zor olabilir. Dahası, iyi iletişim becerileri, gelişmiş oyun yetenekleri ve çok fazla ısrar gerektirirler.

Yine de, pek çok uygun video oyun kariyeri var.

7. Oyun Test Cihazı

Bir oyun testi pozisyonu size oyun oynamanızı ve oyunun belirli yönleri hakkında geri bildirim vermenizi sağlar. Bazı şirketler yazılım ve veri bilgisine ihtiyaç duyarken, çoğu oyuncuların oyunlarının beta sürümlerini test etmesini ister. Bu şekilde, oyunlar piyasaya çıkmadan önce hazırlanırlar.

8. Video Oyunu Geliştirici

Kendinizi oyunların grafiklerini ve sahnelerin arkasındaki diğer özellikleri analiz ederken buluyorsanız, video oyunu geliştiricisi olmakla ilgilenebilirsiniz. Sizi video oyunu tasarım dünyasına tanıtacak birçok çevrimiçi program var. Bu eğitim platformları size pazar için oyunlar geliştirmek için gereken becerileri öğretir.

Bazı kodlama ve tasarım becerilerine sahip olanlar için, oyunlar oluşturmak ve sağlam bir portföy oluşturmak bir oyun geliştirici pozisyonuna yol açabilir.

9. Oyun Teknik Desteği

Telefonda bir oyunda bir seviyeyi geçemeyen bir arkadaşınızla zaman geçirdiniz. Teknik destek aramadan önce, oyun sistemlerinde neyin yanlış olabileceğini teşhis ederek başkalarıyla daha fazla zaman geçirdiniz. Bu iletişim ve problem çözme becerileri oyun endüstrisinde tam zamanlı bir kariyere neden olabilir.

Teknik Destek uzmanları, yılda 35.000 ila 40.000 dolar arasında para kazanabilir ve bu, insanların video oyun sistemlerinden en iyi şekilde faydalanmalarına yardım etmek isteyenlere ciddi bir önem vermesini sağlar.

Video Oyunları Oynarken Para Kazanmak İçin Hazır mısınız?

Başlat basmaya hazır mısın ? Video oyunu endüstrisinde para kazanmak uygun bir fırsattır. Video oyunları için gerçek bir tutkusu olan gerçek insanlar her gün iyi para kazanıyorlar. Neden onlardan biri olmamalısın?

Dünya genelinde ikinci olan büyüyen sektöre katılın. Oyun endüstrisindeki tutkunuzu ve bilginizi kullanarak video oyunları oynamak için para kazanın.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*