Otomotivciler ÖTV-KDV indirimi biterken çıkış yolu arıyor

Dünya Gazetesi'ne göre, Otomotiv Endüstrisi Birliği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Devletimizle müzakerelerde kısa ve uzun vadede yeni destek verme ihtiyacını vurgulamaya devam edeceğiz. iç pazar. 19

Yenigün Yazılı açıklamasında, Kasım 2018’den bu yana yürürlükte olan otomotiv sektörüne uygulanan KDV ve ÖTV azaltma destek paketi, 30 Haziran’dan itibaren, sektörün devam eden veya kademeli olarak azaltılmasının lehine olduğunu hatırlattı. indirimler.

Yenigün, bu indirimlerin devam edemeyeceği konusunda bilgi aldıklarını söyledi.

Yenigün, “Otomotiv Kıymet zincirinde Etkinlik gösteren bayiler, distribütörler, Anne ve Taraf Endüstri şirketleri yılın ikinci yarısında. Devletle müzakerelerimizde iç pazarın yeniden canlandırılması için kısa ve uzun vadede yeni destek sağlama ihtiyacını vurgulamaya devam edeceğiz. 19 Desteklediğini belirten sektörün Yenigün'ü memnuniyetle karşıladığından emin olduktan sonra şu ifadeyi kullandı:

"Türkiye'nin en büyük katma Kıymetli sektörlerinin ihracatı konusunda kapsamlı bir hale getirilmeye devam etmelerine İmkan tanıyan 32 milyar dolar Halk idarelerinde otomotivde pozitif ayrımcılığa sahip olduğumuz otomotiv otoritesi bizim için kritik öneme sahip, bu desteğin adı Nihayet zamanlarda ÖTV ve KDV idi, yaşadığımız ekonomik hareketlilik sürecinde hükümetimiz ve bakanlarımız bizimle yakın temasta Çok Mühim destek sağladılar. Kasım 2018’den bu yana pazardaki sert daralmayı yavaşlatan vergi paketi, ticari faaliyetlerin sürekliliği için Mühim bir Yarar sağlamıştır 45. vergi indiriminin, özellikle sanayiciler, distribütörler ve bayiler Dahil otomotiv Kıymet zinciri Çok Ağırbaşlı bir katkı yaptı, Çok Duygulu bir sektör, daha yavaş bir geçiş yaşanması Çok daha sağlıklı olacaktı. Sistemin tökezlemesinden. Hükümetimizle yaptığımız görüşmelerde, iç pazarın canlandırılması için yeniden vergi indirimi veya finansmana erişimi kolaylaştıran uygulamalar gibi kısa ve uzun vadede başka formüllerin de tasarlanması gerektiğini vurgulayacağız. Türkiye'nin ihracatı, sektörün ülkemiz için kritik önemde olduğu Nihayet derece otomotiv için hayati öneme sahip maksimum katma Kıymet, sanayinin üretim ve istihdam performansı açısından bu desteğe ihtiyacı var. "

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1008 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*