Organik gaz arz güvenliğinde Türkiye’ye ‘tam puan’

Doğal gaz arz güvenliğinde Türkiye'ye 'tam puan'

Türkiye, Organik gaz depolamada doluluk, sıvılaştırılmış Organik gaz (LNG) terminalleri ve kaynak ülkelerin önümüzdeki kış “tam puan” öncesinde arz güvenliğine yetişmesi için erişim sağlamış oldu.

Zenpara Araştırma muhabiri, küresel petrokimya pazar araştırma şirketi Interior Rus Gazprom ve Ukrayna Naftogaz arasındaki yılların sonunda gerçekleşen uzun vadeli transit doğalgaz anlaşmasının sona ermesi, bölgedeki ülkeleri gösteriyor.

Rapora gore devletler, LNG terminallerinin Var olup olmadığı ve Organik gaz depolama koşullarının değerlendirilip değerlendirilmediğini, Organik gaz kaynaklarına erişebiliyor. ve Rusya arasındaki sözleşme krizi, Türkiye de Dahil olmak suretiyle Avrupa’da 17 ülkeyi etkileyecektir. [19659002] rapora gore, Türkiye kategoride yer edinen “güvenli” ülkeye erişimi olan Ani Fazlaca LNG terminali ve üçten Fazlaca Organik gaz deposu. [19659002] Türkiye, İngiltere, Hollanda, Belçika, İtalya, Fransa ve Polonya, arz sıkıntısı çekmeyecek ülkeler arasındaydı. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Macaristan, Yunanistan ve Ukrayna risksiz olarak yayınlandı. Ülkeler

Romanya ve Bulgaristan, üçten Fazlaca gaz kaynağına erişimi olan sadece LNG terminali bulunmayan ülkelerde riskli olarak sınıflandırıldı. Öte taraftan, Moldova, üçten Fazlaca kaynak olmaması ve bir LNG terminalinin olmaması sebebiyle Fazlaca riskli olduğu yayınlandı.

DEPOLARDA Nihayet Durum

Rapora gore, ülkelerin doluluk oranları; Organik gaz depoları incelenmiştir. Organik gaz depolama tesisi yoktur.

Bulgaristan Organik gaz deposunda yüzde doluluk oranı 16, Yunanistan yüzde 27, Ukrayna, Polonya yüzde 64 ve Romanya’nın da yüzde 83 olduğu tespit edildi.

Türkiye Organik gazda doluluk oranı yüzde 86 olarak kaydedildi. Avusturya, Belçika ve Çek Cumhuriyeti ise yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Üçten Fazlaca Organik gaz kaynağına erişim, depolardaki doluluk oranı ve LNG terminallerinin sayısı, ülkelerin belirlenmesinde etkilidir. puanları. Bu kapsamda meydana getirilen değerlendirmelere gore ülkeler en Fazlaca 12,5 puan alabilir.

Üçten Fazlaca Organik gaz deposu olan ve depolarda yüzde 80-100 doluluk bulunan ülkelere kategori başına maksimum 5 puan verilir. Ülkede minimum bir LNG terminaline 2,5 puan verilirse. [19659002] Raporda belirtildiği şeklinde bu sisteme gore, Türkiye üç kategoride toplam 12.5 puan toplayabildi. T

abloda Moldova’nın skorunun, Belçika, Fransa, İtalya, Polonya, Hollanda ve Birleşik Krallık’ın varlığının da tam puan almış olduğu bir tabloda.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1675 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*