Önümüzdeki bahar iki uzun tatil olacak. Bayram tatillerinin süresi belli oldu. 2021’de kaç gün resmi tatil olacak?

Bugünün Mühim haberleri konusunda Önümüzdeki bahar iki uzun tatil olacak. Bayram tatillerinin süresi belli oldu. 2021’de kaç gün resmi tatil olacak? başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

2021 yılı resmi tatil günleri belli oldu. Peki, Ramazan ve Kurban Bayramları kaç gün tatil? 2021’de resmi tatiller hangi günlere denk geliyor? 2021 Yılbaşı tatili hangi gün? 2021’de kaç gün tatil yapılacak? Detaylar haberimizde…

2021 yılı resmi tatilleri ne Vakit? Sorusu özellikle tatil planlarını önceden yapmak isteyen vatandaşlar için şimdiden araştırılmaya başlandı.

Özellikle dini bayramlarda hafta sonu ile birleşmesiyle birlikte bu tatil süreleri Çok daha Çok uzun olabiliyor. Peki, 2021 yılında Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı hangi güne denk geliyor? İşte 2021 yılı resmi tatiller listesi…

2021’in resmi tatilleri hangi günlere denk geliyor? 2021’de kaç gün tatil var? Yeni yılda resmi tatillerin kaç gün olacağı merak konusu.

İşte 2021’in resmi tatil günleri:

YILBAŞI

1935 yılında resmi tatil olarak ilan edilen 1 Ocak, 2021 yılında Cuma gününe denk İstikbal.

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması dolayıyla Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk adına çocuklara Armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2021 yılında Cuma gününe denk İstikbal.2021’de cuma gününe denk gelen 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara Armağan edildi. Resmi tatilin kabul tarihi ise 1921.

EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

1 Mayıs, 2009’da resmi tatil olarak ilan edildi. İşçilerin kutladığı bu bayram, 2021 yılında cumartesi gününe denk geliyor.

RAMAZAN BAYRAMI

2021 yılında 12 Mayıs Çarşamba gününe rastlayan Ramazan Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 13, 14, 15 Mayıs günleri ise tam gün tatil olacak. Önümüzdeki Sene Ramazan Bayramı’nda en az 5 gün tatil olması beklenirken, arefe gününün tam gün tatil olması ve iki hafta sonunun birleştirilmesiyle 9 güne de çıkabilir.

ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs, 2021’de Çarşamba gününe denk geliyor. 19 Mayıs, Atatürk’ün Samsun’a çıkması ve kurtuluş mücadelesinin başlangıcı olarak gençlere Armağan edilmişti.

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz 2016 Vuruş girişimi sırasında şehit düşenleri ve gazileri anma günü olarak ilan edilen 15 Temmuz, 2021’de perşembe gününe denk geliyor. 2016’da resmi tatil ilan edilmişti.

KURBAN BAYRAMI

2021’de 19 Temmuz Pazartesi gününe denk gelen Kurban Bayramı arifesi yarım gün, takip eden 20 21, 22 ve 23 Temmuz tarihleri ise tam gün tatil. Ayrıca 2021’de Tekrar Ramazan Bayramı gibi 9 gün tatil imkânı olabilir.

ZAFER BAYRAMI

Her Sene 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı, 2021’de pazartesi günü olacak. Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle ayrıldığı gün olan 30 Ağustos, 1935 yılında resmi tatil ilan edilmişti.

CUMHURİYET BAYRAMI

29 Ekim günü kutlanan ulusal bayram, 2021’de cuma gününe denk geliyor. Cumhuriyetin Kuruluş Sene dönümü olan bu Vakit, 1925 yılında resmi tatil ilan edildi. 28 Ekim yarım gün, 29 Ekim ise tam gün tatil.

Meme kanserinde erken teşhisin önemi nedir?Meme kanserinde erken teşhisin önemi nedir?

Bebeklerde İshal hastalığının nedenleri nelerdir?Bebeklerde İshal hastalığının nedenleri nelerdir?

Apandisit'de bilinmeyenler?Apandisit’de bilinmeyenler?

2021 yılında Türk Lirası'nı neler bekliyor?2021 yılında Türk Lirası’nı neler bekliyor?

Kozmik oda kumpasını emekli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü anlattıKozmik oda kumpasını emekli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü anlattı

Merkez Bankası Faiz kararını açıkladı peki şimdi dolar ne olacak?Merkez Bankası Faiz kararını açıkladı peki şimdi dolar ne olacak?

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*