Öğretmen Adayları Tercihlerini Nasıl Yapmalı Ve Nasıl Bir Yol İzlemeli

Evet, bu duyguları Gözlem etmek Oldukça normaldir ve bu stres, veri tabanının düşük alanında yüksek bir puandır. KPSS ile başa çıkacağınızı düşünürsünüz, sadece puan alırsınız yada “Ben Tercihlerime razı olamıyorum “diyince akla yatmaktadır. Tercihimi açmalı mıyım yoksa açmamalı mıyım?

Planlanmamış tercihler ve Tüm boyutların yetersiz değerlendirilmesi kimi zaman öğretmen adayının yaşamını etkileyebilir. Bir Şahıs Karadeniz havasını severken, bir başka Şahıs güneydoğuyu daha Oldukça seviyor ya da kendi coğrafi konumu başka bir coğrafyaya uyumluluğunu artırabilir. doğuya alıştığından daha uzun süre alışabilir (bu yalnız bir Örnek ve kişiden kişiye değişmiş olur, kendi yapısına ve yaşamına bakılırsa seçim yapmak önemlidir)

Ek olarak yararlı bulunduğunu düşünüyorum Öğretmen atama tercihlerinin unutulmaması icap ettiğini unutmamak gerekir, şu sebeple ilk atananlar içinde bile, önceki kişilerin tercihlerini güvence etmeyenler.

TERCİHLER Neyin şekillendireceği

Bazı öğretmen adayları tercihlerime gidemeyeceğimi ve atanamayacağımı söylüyor. Jih yapıyorlar, Lakin atanmışlara bakıyorlar. Sonuca baktıklarında pişman olabilirler ve atandıkları yere gitmemek için bir çıkış yolu ararlar. Sadece bir yargı olduğundan ödevden çıktıktan sonrasında iş iptal edilemez. Ek olarak mevzuatı ve öğretmenin mevzuattaki yaşamını etkileyen bir yargı vardır. öğretmenlerin atanmasından sonraki 1 Yıl içinde Yine atanamaz. Görevine 1 Yıl süresince başlamazsanız işyar olamazsınız. Bunu göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yapmalısınız. Dönem içinde başlamayanların atamaları iptal edilir ve 1 Yıl süreyle devlet memuru olarak Vazife yapamazlar … “uygulanır. Eğer başlarsanız yada çekilme etmezseniz çekilme ve çekilme ederseniz gidersen, bir Yıl süresince hiçbir şekilde öğretmen olarak atanamazsın .

Öyleyse, bu şekilde güzel bir tercihin gelmesi yapmaz, bir an Evvel bir insanı atama etme hissi ile her yeri düşünebilir ve 41 seçimi işaretler, sadece bir yer atanan pişman olamadığı Zaman sonuçların gidemediği günü gösterir.

Sonunda KENDİ BİNİZ İÇİN TERCİH EDİLEN SEÇENEKLERİNİ OLUŞTURIN Bu tarz şeyleri iyi mi yaratacağınızı görmek için

1. Anlatmaya gerek yok, nerede yaşadığınızı ya da nerede yaşamak istediğinizi tercih ettiğiniz tercihler bölümünde

2. Tercih edilen bölümdeki iller ailenize yakın olan ya da nerede yaşadığın, istediğin biriyle gel ve gitmesi Rahat.

3. Tercih kısmı ece kabul edebilirsiniz ki, burada yapabilirim, doğudan bildiğiniz yada araştırma yaptığınız Zaman ilgileniyorum

Her tercih kısmı içinde bir sıralama yapın.

Bu bölümlerdeki illeri yada ilçeleri belirlerken, şu şekilde araştırma yapabilirsiniz: İlk olarak, Tüm okulların bölgelerine ve bölgelerine bakılırsa değerlendirildiğini ihmal etmeyin. Alan yada alan ayırt edici olarak tespit edilemez. Coğrafi Durum sebebiyle, ekonomik ve toplumsal gelişme düzeyi, ulaşım şartları ve hizmetin gereklilikleri, bölge ve bölge değerleri lehte ve aleyhte olanlara bakılırsa verilmektedir. 1. Bölge açısından şartları göz önüne alarak 2. Bölge, 2. Bölgenin 3. bölgeden daha iyi koşullara haiz bulunduğunu söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız aynı bölgedeki Mecburi hizmet okullarında, 2. Bölge’deki Mecburi hizmetin süresi 1. Bölge’den daha kısa sürmektedir, bunun sebebi koşulların 2. bölgede daha Güç yada noksan olmasıdır. Bundan dolayı, okulun tercih edilen hizmet alanı Naturel olarak daha düşüktür.

Daha net informasyon almak için okulları arayabilecek birçok müdür size Muavin olacaktır. Bundan dolayı Sürekli öğretmen birçok müdürü iple çekmektedir. Okulun coğrafyası da önemlidir! e Kaç kilometre uzakta, bir yerleşim bölgesinde gereksinimler açısından ne kadar karşılanabileceğini. Bu bilgiyi yalnız o il yada ilçenin belediye / ilçesinde bulabilirsiniz. Şehirlerin belediyelerine yada ilçelerine girin, nüfusun iklimi nedir, ulaşım iyi mi karşılanır, komşu illere olan mahallelerin derecesi nedir (ulaşımda mı? Yolda mı yoksa karada mı?) ) Şehrin Sıhhat ve toplumsal olanakları, Sorun ulaştığınız bilgilerin özetini okuyan bir Oldukça faktörün durumu.

Seçtiğiniz okulun merkezinde mi yoksa köyde mi olduğu da sizin için araştırmanın standardını değiştirebilir, şu sebeple eğer merkezdeki bir Mektep yalnız şehrin coğrafyası yada koşullarına bakarsa,

* Ne kadar o bölgeden uzakta,
* köyün rahat olup olmadığını,
* Öğretmenlerin okula iyi mi girip girdiğini sorgulamanız gerekir.

Karşılaşacağınız olumsuzluklara ne kadar tepki verebileceğinizi çözümleme etmek de önemlidir. Kasaba Batman ilçesine bağlı olmasına Rağmen Batman merkez ilçesinde bağlı olmasına Rağmen Batman merkez ilçesinde kalabilmekte ve bu kadar Saklı bir faktörün merkezinden ulaşılabilmektedir.

Okulların yatılı okullar, mobil eğitim, tek bir öğretmen okulu olup olmadığını ve birleştirilmiş bir Sınıf olup olmadığını görmelisiniz, şu sebeple bu tür okullar birbirinden farklıdır ve sorumlulukları Oldukça farklıdır.

HİZMET BÖLGELERİ VE ALANLARI BİLMELİDİR;

Hizmet bölgeleri 3’e bölünmüştür ve her bölge 6 alana haizdir. Doğrusu her il belirli kriterlere bakılırsa 3 bölgeye ayrılmıştır. Makalede söylediğim şeklinde, bu alanların belirli koşullara bakılırsa sayısal değerleri vardır.
Mecburi hizmet yalnızca doğuda yapılmaz; Mecburi hizmetin yalnızca doğuda yapılması gerektiği birçok Şahıs tarafınca bilinmektedir. Ek olarak, Karadeniz’de yapılmasının lüzumlu bulunduğunu söylemek gerekir. Alan-6. Eğer bölge okullarsa, Türkiye’de nerede olursanız olun okuldaki görevlerinizin Mecburi olarak kabul edilmiş olduğu kabul edilir.

HİZMETİNİZ, Atanmadan Sonrasında Önemlidir;

İşe başladıktan sonrasında sadece haiz olduğunuz servis noktalarına bakılırsa öğretmen olarak değiştirileceksiniz. Yerinden olma durumundaki Başka öğretmenlere atanma şansınız Oldukça yüksek. Öğretmenler, atandıktan sonrasında yer değiştirirken hizmet noktalarının kafi olmadığından şikayetçi. yer değiştirirken yaşanabilecek puan. Bu kriterden atanacak servis puanını belirlemek de önemlidir.

Eğer sıralaman iyi ise, normal olarak, istediğin bir sürü Mektep vereceksin
Yada Sıralamasının ilke gitmek istediğin bölgeleri yazmayı bırakmakta eleştiri bulunduğunu düşünüyorsan (3). seçim) 2. seçim kısmına gitmek istediğimiz okullar. Tercih edilen illere dikkat etmelisiniz.

Yazının başlangıcında dediğiniz şeklinde, puanınızdan bağımsız olarak, makaleyi 3 bölüme ayırmayı ihmal etmeyin. Sıralamanızın uygunluğunu göz önünde bulundurarak ilk tercihlerinizin miktarını artırabilir yada azaltabilirsiniz. z Lakin şehirlerin ışıklarını kullanıyorsun batıdan gelen tüm tercihleri ​​ya da ne istersen, tercihlerini riske atıyorsun, sen de sakin kasabayı alıyorsun, hatta Doğu’nun Paris’i olmak istemiyorsan bile istediğin yere doğuya yaz .tercih 41 düzenlemeyi işaretlemezseniz intihar etti, bu sineği mümkün kılma. Ümit ederim tercihlerinizi şekillendirmede yardım etmişimdir. Aşağıdaki makalelerde, Genel bilgilere dayanarak tercihlerinizde yararlı olabilecek mevzulara değineceğim.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1673 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*