O ülkede 1 ayda intihar edenlerin sayısı koronadan ölenlerin toplam sayısını geçti

Bugünün Mühim haberleri konusunda O ülkede 1 ayda intihar edenlerin sayısı koronadan ölenlerin toplam sayısını geçti başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Korona virüs nedeniyle 2 bin 87 insanın öldüğü Japonya’da sadece ekim ayında 2153 kişinin intihar ederek yaşamını yitirdi.

Pandemiyi Başka ülkelere kıyasla daha hafif geçiren Japonya, Başka yandan Kovid-19’un bütün bir Sene Neden olduğu toplam can kaybından daha Çok sayıda kişinin bir ay içinde intihar ettiği noktaya geldi.

İntihar eden sayısının artışa geçtiği Art arkaya dördüncü ay olan ekimde 2153 intihar kayıtlara geçerken, kendi elleriyle hayatlarına Nihayet verenlerin çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. 

Neden KADINLAR?

Ekim 2019’a kıyasla Ekim 2020’de intihar eden kadınların oranı yüzde 83 artarken, aynı dönemde erkeklerdeki artış yüzde 22 oldu.  

Bunun Mümkün nedenleriyle ilgili değerlendirmelerde şu bulgular öne çıktı:

* Hizmet ve perakende sektörünün büyük bölümünü oluşturan kadınlar, işten çıkarmalara maruz kalarak pandeminin Neden olduğu iş kayıplarının fatura edildiği kesim oldu. 

* Pandemide daha Çok evde Vakit geçirilmesine koşut kadınlar Ev içi şiddete daha Çok maruz kaldı.  

* Pandemi döneminde çocukların sağlığı, refahı ve geleceğiyle ilgili kaygı sendromu kadınlarda daha Çok arttı. Okulların kapanması da kadınların çocuk bakımıyla ilgili sorumluluklarını yoğunlaştırdı.

Nitekim Care International örgütünün küresel araştırması da kadınların geçim derdi ve ek Sağlık masraflarının üzerine Ev ve çocuk bakımı yüklerinin artmasına ters orantılı olarak bunları finanse edecek gelirlerinin azalmasının stresini yaşadıklarını gösteriyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1700 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*