Norveç Varlık Fonu, ‘Kervan’a’ katıldı

Norveç Varlık Fonu, 'Kervan'a' katıldı

Ekonomi bölümünde Norveç Varlık Fonu, ‘Kervan’a’ katıldıbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Cuma günü talep toplaması sona eren Türkiye’nin en büyük şeker üreticilerinden Kervan Besin’nın halka arzına, yatırımcılardan 18 kata yakın talep geldi.

2020’nin en büyük halka arzlarından birine imza atan Kervan Besin’da dünyanın en büyük fonu Norveç Varlık Fonu, 4.7 milyon dolarlık Pay senedi alımı yaptı.

Oyak Yatırım’dan yapılan açıklamada Norveç Fonu’nun 4.000.000 TL nominal tutarlı alımı, halka arzın yüzde 7.7’si olarak ifade edildi. Norveç Halk Fonu, 1.2 trilyon dolarlık varlığı bulunan dünyanın en büyük fonu olarak biliniyor.

Kaynak: Kerim Ülker / Dünya

Yasal İkaz Notu: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye Hususi sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise Genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Norveç Varlık Fonu, ‘Kervan’a’ katıldı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*