New York Fed imalat endeksi beklenenden Çok düştü haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda New York Fed imalat endeksi beklenenden Çok düştü haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

New York Fed’in ekim ayına ilişkin imalat endeksi raporu yayımlandı.

New York’ta imalat sektöründe Etkinlik gösteren firmalarla yapılan anket sonucu hazırlanan rapora göre, imalat endeksi ekimde 6,5 puan azalışla 10,5’e geriledi.

Piyasa beklentisinin üzerinde düşüş kaydeden verinin, ekimde 15 değerini alması tahmin ediliyordu. 

Endeks, eylülde hızlı bir yükseliş kaydederek 17’ye yükselmişti. 

Yeni sipariş endeksi, ekimde 5,2 puan artarak 12,3 değerine, sevkiyat endeksi de 3,7 puanlık artışla 17,8’e çıktı. İstikbal 6 aylık görünüme ilişkin iyimserlik ise 40,3’ten 32,8’e düştü.

Üretim sektöründeki görünüme ilişkin bilgi veren imalat endeksinin sıfırın üzerinde Kıymet alması sektörde büyüme, sıfırın altında Kıymet alması ise daralma olduğuna işaret ediyor.

ABD’de ithalat ve ihracat fiyatları arttı

 

Almanya imalat Endüstri istihdamında büyük düşüş

 

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentileri aştı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 874 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*