Neden aşı olmadığını söyledi. Yılmaz Özdil’den Çin aşısıyla ilgili çarpıcı açıklama

Bugünün Mühim haberleri konusunda Neden aşı olmadığını söyledi. Yılmaz Özdil’den Çin aşısıyla ilgili çarpıcı açıklama başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye’de etkinliği tartışılan korona virüs aşısı ile ilgili dikkat çeken tespitlerde bulunan Özdil Neden aşı olmadığının da cevabını verdi.

Yılmaz Özdil, Bizim TV’de Lale Özan Arslan’ın sorularını yanıtladı. Çin merkezli biyoteknoloji şirketi Sinovac’ın korona virüsüne karşı geliştirilen coronavac aşısının etkinliği Münakaşa yaratmıştı. Yılmaz Özdil de aşıyla ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
AŞI OLMADI ÇÜNKÜ
Özdil, şunları söyledi: * Ben henüz aşı olamadım maalesef çünkü aşı yok. Tekrar söylüyorum bulsam Biontech aşısı olurum Ama bulamazsam Çin aşısı olurum. Çünkü Islak itibariyle de henüz 60 yaşın üstünde değilim Ama söz konusu gün Mesele sayın Serdar Harp açıkladı. Brezilya sonuçlarına göre 60 Islak üstünde yüzde 50 etkinliği bile sağlayamayan yüzde 40 etkinliği olan bir Sinovac aşısıyla karşı karşıyayız.
“AŞIYI TÜRKİYE NİYE ALDI?”
Henüz Çin’de bile resmi olarak yaygın kullanım hakkı verilmemiş, imkanı verilmemiş bir aşıyı Türkiye niye aldı? Bunu ısrarla her defasında soruyoruz? Kaç paraya aldık belli değil? Kaç Adet aldık belli değil? Çin aşısıyla ilgili ben ısrarla söylüyorum. Maskeyi gönderirken ABD’ye ya da Çin’deki ilk pandeminin başladığında vatandaşlarımızı alırken Silahlı Kuvvetlerin nakliye uçağını gönderiyorduk biz Koca Yusuf’u. Üstüne de Mevlana’dan yazılar yazıyorduk.

“ÇİN AŞISINI Neden BOŞ YOLCU UÇAĞININ BAVULUNDA GETİRDİK”
Çin aşısını almaya Neden Türk Hava Yolları’nın yolcu uçağını gönderdik? Türk Hava Yolları’nın kargo uçaklarını Neden gönderdik? Çin aşısını Neden boş yolcu uçağının bavulunda getirdik? Kaç Adet getirdik? Bakın ben ısrarla söylüyorum. 3 milyon diyorlar? Kim gördü bunu? Tanrı aşkına herkes elini vicdanına koysun, 3 milyon aşı geldi diyen gazetecilerden bu aşının 3 milyon Adet olduğunu gören bir Kişi var mı? Ben görmedim. Göreni de görmedim.
BAKANDAN Cevap YOK
Bu aşıyla ilgili sayısız sorun var. Sağlık Bakanı’na diyorsun ki ‘Aşı ne Vakit İstikbal?’ Cevap yok. Kaç Adet İstikbal? Cevap yok. Sen dedin ki aralıkta 20 milyon, ocakta 20 milyon İstikbal, 40 milyon aşının şu anda bizde olması lazımdı, yok. Nerede bu aşı diyorsun, Cevap yok.

“FAHRETTİN’DEN MASALLAR”
Bakın ben ‘Fahrettin’den masallar’ diyorum çünkü, ben Fahrettin Koca gibi siyasetçilerden gerçekten Çok korkarım. Bakın ben böyle Tayyip Erdoğan gibi, Devlet Bahçeli gibi politikacılardan hiç korkmam. Şu manada korkmam: Tayyip Erdoğan ne yapmak istiyorsa söyler. Çıkıyor söylüyor. ‘Sen sürüngensin’ diyor bana. Ben de diyorum ki ‘Değilim kardeşim’. Ya da Devlet Bahçeli, söylüyor yani. Ne yapmak istediğini Müspet ya da Menfi söyler.
BU TÜR SİYASERÇİLERDEN KORKARIM
 Ama Binali Yıldırım, Fahrettin Koca gibi siyasetçilerden ben Çok korkarım. Çünkü buna bakarsın, seversin, ‘babacan’ dersin, ‘ne kadar şefkatli adam, gazetecilere bak sevgiyle kucaklıyor’ falan en büyük golü buradan yersin. söz konusu gün Fahrettin Koca’nın bu açıklamaları olmadığı için her gün Türkiye’de 200’e yakın insan hayatını kaybediyor.”

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1875 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*