Mutfak Harcamalarını 12 Adımda Yarıya İndirin

Son dönemde hemen her herkes yüksek enflasyon nedeniyle artan mutfak harcamaları maliyetlerinden şikayetçi durumda. Peki mutfak harcamalarınızı sadece düzenli ve sistemli olarak yarıya indirebileceğinizi biliyor musunuz?

Uluslararası yazarlar komitesi tarafından derlenen bu içerik mutfak harcamalarınızı azaltma yönünde sizlere tavsiyeler sunmaktadır.

1) Alışveriş Sıralaması

Kısaca acıktığınızda yada buzdolabından bir şey çıktığında, listeyi kastetmiyorum. Evinizin Tüm Genel yiyecek gereksinimlerini birkaç sayfaya yazın. Her evde yenen şeyler üç aşağı, beş yukarı aynıdır. Bu Anne listeye sadık kalırsanız, iktidardasınız, Denetim sizde anlama gelir.

2) Marketlerde Göz Hizalama

Para almadan, yakındaki pazarları ziyaret ederek fiyat karşılaştırması yapın. Evde iki Şahıs için çalışıyorsunuz ve zamanınız yoksa emekli ebeveynlerinizden haftada bir kez size gelmelerini ve dolaşmalarını isteyin. İkisinin de etkinliği var. Ek olarak piyasaların Genel günlerini not aldığınızdan güvenilir olun. İndirimli market kartları almayı ihmal etmeyin. Pazara girerken verdikleri kupon broşürlerine bir göz atın. Alışveriş yaparken, pahalı ve ucuz olan rafları ilk kez görmeyin. Bir yerlerde indirim yaptığında birbirini örgütleyen ve arayan birçok hanım tanıyorum. Kendi haber ağınızı kurabilirsiniz. Fırsatları kaçırmayın. İndirimlerin nerede bulunduğunu öğrenin.

4) Güzellik Algısını Bırakın

Kara bir noktanın bir muzda Oldukca Organik görünebileceğini keşfedin. ‘Çıktı‘ kısmına tahsis edilen ezilmiş meyve ve sebzeleri oldukça ucuza satın alarak tutum edebilirsiniz. Ek olarak domates kullanmanın da yiyecekleri sert domateslerden daha leziz hale getirdiğini söylemeliyim.

Pazar çalışanları koridorda meyve ve sebzeler hazırlarken, yukarıda belirtilen çıkışları ayırt ediyor. Dava makul fiyatlarla satılmakta ve anında tükenmektedir. Kaçırmak istemiyorsanız, sabaha uğramalısınız. Akşamları piyasa tutarları Önemli seviyede düşebilir. Pazarlamacılar ürünleri tekrardan yüklemek ve geri vermek yerine, bu tarz şeyleri uygun fiyatlarla verebilirler. Sabahları 10, akşamları 8 pound satıyorlar.

6) Harcama Defterini Koru

Alışverişe geldin. Çantayı masanın üstünde boşaltın. Eğer satın alırsanız, tutarları birer birer yazınız. İşte mutfak bütçeniz! Şimdi biliyorsun. Gelirinize bağlı olarak, bu bütçeyi azaltma yada bir sonraki satın alımda sadık kalma hedefi belirleyebilirsiniz. Fiyatlardaki büyük farkı görmüş olacaksınız.

Bu yöntemi ek olarak deterjan, sabun, şampuan, Wc kağıdı, peçete şeklinde sık tüketilen ürünler için de uygulayabilirsiniz. .. Minik yiyecekler kafi değil, ben de Aş yapıyorum. Durdurmak! Ne oluyor. Almanya’daki hepimiz alışverişe gider ve iki domates alır. Niçin domateslere ihtiyacın var?

9) Yiyecek Verimliliğini Arttırmak

Patates, kabak, patlıcan, mevsime gore neredeyse her yemeğe konur. Doğru oranda olduğu sürece. Yemeğiniz bollaşıyor. 1 soğan, 1 patates, 3 biber, azca oranda et … Et sote ettiniz! Markette alışveriş yaparken Aş kuponlarınızı kullanabilirsiniz. Günde 15 kilo, yirmi günde 300 kilo diyecek. Bir yılı 12 ay ile çarparsak senelik 3600 liralık bir tutum elde edersiniz.

12) Depolamaya İtina gösterin

Meyve ve sebzeleri yıkamadan buzdolabına koyun. Rafları ayırın, havadaki torbalara delik açın, mantar için kağıt poşet kullanın, soğan ve patatesleri ışıktan Irak tutun. Çürümelerini önleyin.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 577 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*