Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali işletimi kiraya çıkarıldı

Atatürk havalimanı işletmesi
Atatürk havalimanı işletmesi

İstanbul Havaalanı büyük göçün arkasından Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı ticari yolcu taşımacılığı için tarifeli ve tarifeli olmayan iç ve dış hat uçuşları 7 Nisan’da kapanmış oldu. kendi kendine yeten kargo, bakım / Onarım, Genel havacılık, hava taksileri, iş uçuşları, devlet uçakları ile uçuşlar ve yetkili makamın uygun görmüş olduğu trafik.

yıkım ihalesi perşembe günü yapılmış oldu. Yıkım ihalesine ek olarak, Mustafa Kemal Atatürk Hava Limanı Genel Havacılık Terminalinin işletmesi, yüzde 35’lik ciro payıyla, açık ihale usulüyle 31 Aralık 2020’de kiralık ihaleye çıkarıldı.

İhaleye 50 bin liradan katılmak isteyenler, ihale ilanında belirtilen bir Tavsiye bonosu verecek. Kiralanacak terminali kiralayanlar ihale şartnamesinde 24 Ekim’e kadar saat 14: 00’e kadar belirtilen belgeleri doldurup DHMI Genel Müdürlüğü Genel Belgeler Birimine teslim edeceklerdir. 24 Ekim Nihayet saat 14: 30’da, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü’nde yapılacak.

İŞ JETİ KULLANICI GEÇİŞİ Genel HAVALANDIRMA TERMİNALİNİN KULLANIMI [19659004] Ağustos 2018’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye’de 202 hava aracında 44 hava taksi işletmesinin verisine bakılırsa, 76 Genel havacılık işletmesinde 362 Tayyare var. 114 Tane Türk tescilli iş jeti var.

İş uçakları için Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı da Dahil olmak suretiyle bazı havalimanlarında Genel havacılık terminalleri var. İş adamları, kendi iş jetlerine sahipken kullanmazken, pek Fazlaca Meşhur ismin hava taksisi olarak kullandığı iş uçakları için. Genel Havacılık Terminalleri, ticari jet yada Tayyare taksi lisansı altında Etkinlik gösteren işletmelere yolcu terminalinden ayrı bir terminalde hizmet vermektedir. Genel Havacılık Terminalini kullanan yolcular;

Tamamlanan Yıkım İhalesi

Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı arazisinin Ulusal Bahçe olması planlanıyor ve terminal binaları kurultay ve sergi merkezine dönüştürülecek. “Ulusal Bahçenin bahçelere, kahve evlerine, atölyelere, yürüyüş ve bisiklet yollarına haiz olması planlanıyor. Faaliyetlerine apronda sonlanan bazı tesis ve binaların yıkılması ihalesi Perşembe günü yapılmış oldu.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*