Muhasebeci nedir?

Muhasebeci Nedir Muhasebeci Sözlük TDK Anlamı
Muhasebeci Nedir Muhasebeci Sözlük TDK Anlamı

Muhasebeci Nedir :  Muhasebeci, esas olarak alımların, satışların ve diğer finansal işlemlerin ayrıntılı kaydını tutmaktan sorumlu olan bir muhasebe uzmanıdır. Muhasebeleştirilen işlemlerin türü ve bunların nasıl kaydedileceği, farklı kurumların veya kişilerin tercihlerine ve uygulamalarına bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir.

Muhasebeci Ne Demek?

Muhasebecinin tanımı nedir?  Terimler tipik olarak birbirine karışmış veya birbirinin yerine kullanılsa da, defter tutucular ve muhasebeciler farklı rollere ve yükümlülüklere sahiptir. Muhasebeciler, esas olarak, ön saflardadır; Finansmanların bir işletmeye günden güne nasıl aktığını açıklarlar.

Muhasebeciler daha büyük resimle daha fazla ilgileniyor ve rapor tutucular, önemli eğilimleri tespit etmek ve projeksiyonlar yapmak için tuttukları veri tutucuyu kullanıyorlar. Ayrıca, muhasebecilerin lisans derecesine sahip olmaları gerekmez; Muhasebecilerin tipik olarak en az dört yıllık örgün eğitim alması beklenir.

Örnek

Zen Yatımı İnşaat A.Ş. büyüyen bir yenilik deposudur. Mali kayıtlarının daha iyi korunmasını sağlamak için yakın zamanda bir Muhasebeci Beril, ve bir Muhasebeci, Andaç kiraladılar. Beril’in rolü, günlük muhasebe işlemlerini titizlikle bir deftere belgelendirmektir.

Örnek olarak, Zen Yatımı İnşaat A.Ş. geçtiğimiz günlerde Flamingo A.Ş.’den 750.50 $ ‘lık toptan fiyatına mal olan büyük bir flamingo sevkiyatı gerçekleştirdi. 

Defter defterinde, Beril bu gideri bir satın alma olarak etiketler, kuruşların maliyetini not eder ve açıkça tutarın Flamingo A.Ş.’ye ödendiğini gösterir. Salı günü verilen tarihin makbuzu olarak 1.430.75 $ ‘lık satışları kaydeder. Bu verileri muhasebeci Andaç’a vermeden önce, Beril  toplam borç ve alacak  kayıtlarında herhangi bir hata yapılmamasını sağlamak için  bir  deneme dengesi kurar.

Dengeli  defter  , makbuz ve diğer işlemlerin Beril’den alınmasından sonra Andaç, Zen Yatımı İnşaat A.Ş. ‘nin finansal sermayesini nerede tahsis ettiği konusunda görüş toplamaya başlayabilecekti; giderlerin nasıl kolaylaştırılabileceği; ve federal, eyalet ve yerel vergilerinin ne olduğu tahmin ediliyor.

Özet Tanım

Muhasebecileri Tanımla:  Muhasebeci, ticari işlemi bir muhasebe sisteminde kaydeden kişi anlamına gelir.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*