Moody’s: Hava yolu şirketlerinin Etkinlik zararları 2022 yılına kadar devam edebilir

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Moody’s: Hava yolu şirketlerinin Etkinlik zararları 2022 yılına kadar devam edebilir başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, hava yolu şirketlerinin Etkinlik zararlarının 2022 yılına kadar devam edebileceğini açıkladı.

Kredi derecelendirme kuruluşu, hava yolu sektöründe tüketici talebinde bir miktar artış olmasına Karşın, Kovid-19 salgınının tüketici talebini önümüzdeki dönemde halen etkileme riskinin Var olduğunu söyledi.

Moody’s, hava yolu şirketlerinin 2022 yılına kadar operasyon zararlarını yazmaya devam edebileceği görüşünde.

‘HAVA YOLU ŞİRKETLERİNİN GELİRİ YÜZDE 70 AZALDI’

Hava yolu şirketlerinin toplam gelirlerinin bu Sene yaklaşık yüzde 70 seviyesinde azaldığını belirten Moody’s açıklamasında, hava yolu şirketlerinin salgın nedeniyle görünümünün “negatif” olduğunu açıkladı. 

2021 yılında aşı çalışmalarının onaylanmasının, aşılamanın sonucunda kitlesel bağışıklığın oluşmasının, havacılık sektöründe tüketim talebini sert bir şekilde artıramayacağının da altını çizdi.

Moody’s tarafından değerlendirilen 23 hava yolunun borçları, 2020 yılında 80 milyar dolar artarak toplam 223 milyar dolara ulaştı, 2021 yılının ilk yarısında bunun toplam 230 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*