Model Oyuncak Dükkanı Açmak – İş Fikri / İş Fikirleri

Model Oyuncak Dükkanı Açmak – İş Fikri ZENPARA
Model Oyuncak Dükkanı Açmak – İş Fikri ZENPARA

Hafta sonu parklarda model bir uçağı uçurmaya çalışan ya da küçük bir gölet üzerinde minyatür bir tekneyi yüzdürmenin keyfini çıkartan yetişkinler görmüşsünüzdür. İşte Nihayet dönem trendlerinden olan bu oyuncaklar, yetişkinlerin içindeki çocuğu açığa çıkartan model oyuncaklardır. Aslına bakarsanız uzaktan kumandalı model oyuncaklar 1960’lı yıllardan beri bilinmesine Karşın Nihayet 10 yıldır yükselişe geçerek hatırı sayılır bir pazar oluşturmuştur. Bu yükselişin sebebi teknolojiyle birlikte ucuzlayan ve üretimi kolaylaşan bu oyuncakların, üretim maliyetlerinin düşmesi ve daha ulaşılabilir olmasıdır.

Her ne kadar oyuncak kelimesi çocukluk yaşları ile ilişkilendirilse de model oyuncakların pazardaki payı göz önüne alındığında Durum hiçte böyle değildir.Bu ilgiye kayıtsız kalmayan üreticiler ilgi alanlarına yönelik Çok farklı model oyuncaklar üretime almış, bu da yatırımcılar için cazip bir iş alanı oluşturmayı başarmıştır. Günümüzde artık RC oyuncaklar uzaktan kumandalı arabaların ve uçakların ötesine geçen bir Mahsul yelpazesi ile pazarda boy göstermektedir, yani uzaktan kumandalı arabaların ve dronların Çok ötesindedir. Drone İle Para Kazanmak

Model Oyuncak Nedir?

Radyo kontrollü (RC) veya uzaktan kumandalı araçlar; uzaktan kumanda adı verilen Hususi bir verici kullanılarak belirli bir mesafeden Denetim edilebilen, pille veya yakıtla çalışan oyuncaklardır.Çalıştırılabileceği Ara, Güç türüne, oyuncağın yapısı ve mekanizmasına göre değişiklik göstermektedir ve oyuncağın çalışma mekanizması elektromanyetik veya radyo dalgaları gönderme ve alma tekniğine dayanır. Satın alınırken genellikle modelin gerçek boyutu ile karşılaştırma yapabilmek için bir ölçeklendirme kullanılmaktadır. Birçok çeşidi ve aksesuarları bulunan bu oyuncaklar arasında arabalar, kamyonlar, fantezi araçlar, uçaklar, helikopterler, zeplinler, yelkenliler, motorlu tekneler, denizaltılar, robotlar, hayvanlar vb. gibi pek Çok Tür bulunmaktadır. Nasıl çalıştıkları mekaniğine göre büyük farklılıklar gösterse de Esas ilke aynıdır. Bütün radyo kontrollü oyuncaklar verici, alıcı, motor ve Güç kaynağı olmak üzere dört Anne bölümden oluşur. Ve RC oyuncaklarının çoğunda, radyo kontrollü motor Devinim sağlarken, gaz, helyum, benzin, rüzgâr gücü, gibi farklı Güç kaynağı ile de çalışabilirler.

Model Oyuncak Pazarının Yükselişi

Başlangıçta, uzaktan kumandalı oyuncaklar da uzun anten telleri kullanılmaktayken, daha sonra kablosuz teknoloji geliştirilmiştir. Bununla birlikte, şu anda çeşitlilik, bulunabilirlik ve fiyat eskiye nazaran Mühim ölçüde iyileştirilmiştir. Küresel model oyuncak pazarının, geleneksel oyuncak pazarına kıyasla yüksek bir ivme göstermesiyle birlikte, artan ilgide göz önüne alındığında gelecekteki yıllarda daha da yükseleceği öngörülmektedir. Bu beklenti yeni ve çekici ürünlerdeki teknolojik gelişmelerden kaynaklanmaktadır. Ve üreticiler, rekabetçi fiyatlarla pazar paylarını artırma çabalarıyla yeni model oyuncaklar piyasaya sürmekte birbirleri ile yarışmaktadırlar.

Model Oyuncak Dükkân Başlangıç Maliyeti ve Bayilik

Yetişkinlerin ilgi duyduğu model oyuncakları ve aksesuarları bulabileceği bir oyuncak dükkânı açmak isteyen yatırımcılar; bu işi kendileri yapabilecekleri gibi bayilik alarak da yapabilirler. Kendisi açmayı düşünenler için bu işin maliyeti tabi ki; lokasyon, oyuncak türü, işin çapına göre değişiklik göstermektedir. Bütün bu kriterler içinde giriş sermayesi 50 bin-200 bin TL arasında değişebilirken Çok lüks bir semtte, Çok çeşitle ve büyük bir mekanla başlanırsa açılış maliyetleri 500 bin TL civarında bile olabilir. Bunun yanında bayilik alarak bu işe girmek isteyenler için bayilik şartları, bayilik verecek firmanın büyüklüğüne, bilinirliğine ve şirket inisiyatifine göre değişmektedir. 2 Bin TL’den 20 Bin TL’ye kadar bayilik ücretleri değişebilirken, karlılık %20-70 arası ve Kapital Art dönüşümü 3 ayla 12 ay arası olarak öngörülmektedir.

Model Oyuncak Dükkânı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekonomistlerin çoğuna göre bu niş işe küçük perakende işletmeler yatırımcı olmaktadır, çünkü hobi dükkanları pazarda Hususi bir yere sahiptir. Potansiyel müşteriye İçten dostça yaklaşım sunmak bu niş işte sürdürülebilirlik için Çok önemlidir. Ayrıca dükkânı açarken bazı faktörlere dikkat etmek gerekir. Çoğunlukla Mahalli hobilere yönelik olduğu için, şehirde veya yakınlarda bir RC topluluğu, yarışlar veya turnuvalar gibi düzenli Mahalli etkinlikler olup olmadığını tespit etmek gerekir. Bu tür etkinlikler genellikle ilgili müşterilerin Kent dışından gelmesini sağlar ve bu yatırımcı için daha Çok Alıcı demektir. Ayrıca açılacak olan dükkânda Mahsul yelpazesinin çeşitliliği Başka Mühim bir detaydır. Belirli bir oyuncak sürümüne odaklanılması ve Mahsul yelpazesini genişletmeye istekli olunmaması sonucu iş hacmi düşüşe geçebilir. Bunun yanında işin başlangıcında yöresel halk arasında en popüler tercih edilen ürünlerden başlanması yatırım Art dönüş süresini kısaltan faktörler arasındadır.

Model oyuncak işi; müşterilerine sadece oyuncak satmakla kalmaz. Aynı zamanda yoğun Hayat temposu ve sorumlulukları içinde boğulan yetişkinlerin, bir nebze olsa nefeslenme gayretlerine de katkıda bulunur. Çocukluğa duyulan Hasret, kısa bir yolculuk ve sonunda tebessüm.


Zenpara Yeni Kuşak İş Fikirleri Yazar

Model Oyuncak Dükkanı Açmak – İş Fikri Yeni Kuşak Kazançlı İş Fikirleri

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 941 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*