Michael Moritz, Türk market işletmeciliğine destek verdi

Ultra hızlı teslimatlar sunan bir Türk şirketi, Silikon Vadisi girişim kapitalisti Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcının Türkiye'nin yeni teknoloji sahnesini artırarak yaklaşık 40 milyon dolarlık bir fon sağladı.

2015 yılında kurulan şirket, kullanıcıların süpermarket fiyatlarında sadece küçük bir işaretle dondurmalardan iPhone şarj cihazlarına, kedi mamasından prezervatiflere Mahsul sipariş etmelerini sağlıyor. Ortalama 10 dakikalık bir teslimat süresi vaat ediyor.

Şirketi temsilen Türk girişimci Nazim Salur, “Tembellikleri demokratikleştiriyoruz” dedi. “Sanki bir iki dolarlık bir kahya varmış gibi.”

Geçen Sene şirket, mavi çipli girişim sermayesi şirketi Sequoia Capital'in ortağı olan Galli doğumlu bir teknoloji yatırımcısı olan Sir Michael'ın dikkatini çekti. Sequoia'dan önceki yatırımları arasında eritilmiş peynirli sandviç zinciri ve Hint “bulut mutfağı” yer alıyor.

İstanbul'a uçtuktan sonra Getir'in İstanbul merkez ofisinde Vakit geçirmek için Sir Michael, kişisel yatırımı ile şirkete 25 milyon dolar enjekte etmeyi kabul etti. aynı zamanda prestijli İngilizce kurgu için Booker Ödülü'nü de destekleyen Crankstart aracı.

Türkiye Sequoia’nın “coğrafi ayak izinin” dışına düştüğü için aracı kullandığını söyledi. Brezilya ve Türkiye'deki açıklanmayan yatırımcıların 13 milyon dolar daha katkısı oldu, “Seri A” turunda toplanan toplam tutar 38 milyon dolara ulaştı.

“Getir'in bakkal ve Besin dağıtımının sunduğu karmaşıklıklara yaklaşımı, taze bir Tanım ve beklenmedik malzemelerle hazırlanan bir Türk lokumu,” dedi Sir Michael yazılı bir açıklamada.

Türkçe “getir” anlamına gelir, teslimatı yönetmekle yükümlü bir franchise ağı aracılığıyla Etkinlik gösterirken, Anne şirket dağıtım depolarına Mahsul seçimi ve fiyatlandırması ile nakliye ürünlerini ele alır.

Şirket agresif bir şekilde genişledi ve geçen ay 1,5 milyona yakın teslimatla 2019'un ikinci yarısındaki sipariş sayısı. Başlangıçta paket servisi olan restoranların teslimatını da denemekte olduğu İstanbul'a odaklanan şirket, kısa süre Evvel Türkiye'nin Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli şehirlerinde faaliyete geçti.

İlk dış finansman turunu elde ettikten sadece haftalar sonra şirket yöneticileri, Getir'in uluslararası pazarlara genişlemesini finanse etmeyi amaçlayan doğrudan 100 milyon dolarlık bir “Seri B” turuna giriyorlar.

Hedef değerleme muhtemelen daha Çok olacak 500 milyon dolar ile şirketi Türkiye'nin en başarılı yeni şirketlerinin arasına soktu.

Getir, 2020'nin ortalarında Londra'da başlamayı ve ardından São Paulo, Paris ve Mexico City'yi planlıyor. Şirketin Türkiye'de internetten satın alınamayan alkol ve tütün satış ihtimalini araştırması bekleniyor. “Ne yasal olursa olsun satabiliriz,” dedi Salur.

Getir'i kuran Türk girişimci Nazim Salur

Türkiye'nin en büyük taksi selamlama uygulaması olan BiTaksi'yi de kuran 58 yaşındaki, Getir'in ultrafast hizmeti için neredeyse hiçbir rekabete sahip olmadığına inandığını söyledi – ancak Türk bakkal Mahalli müşterilerin hızlı eve teslimat talep etmelerine izin veren marketler de farklılık gösterebilir.

“On dakika o kadar hızlı ki neredeyse şimdi,” dedi Bay Salur. “Sokakta bir mağazanız olsa bile, kendiniz için alışveriş yapmaktan daha hızlı.”

Getir’in başarılı bir şekilde para toplaması haberi, Türkiye'nin küçük Ama büyüyen başlangıç ​​sahnesiyle müjdelendi. 2018'de liranın değerinin neredeyse yüzde 30'unu ortadan kaldıran bir para krizinden toparlanan Diyar ekonomisi için 18 ay Güç bir süre sonra geliyor.

A Serisi finansman turu, Getir'e olan ilginin Türkiye pazarına “biraz ışık tutacağını” umduğunu söyledi.

Dedi ki: “Türkiye'de 20 Adet başka Getir olduğunu tahmin edemiyorum Ama bazı süper yetenekli girişimciler ve gerçekten ilginç işler olduğunu biliyorum. Ve bir sonraki fikri bulmak isteyen VC'ler buna uyanıyor. ”

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*