Merkez toplantısına kadar kur sakinliğini korur mu?

USD / Gün 570'in zirvesinde günde 5 gün üst üste pazara başlayarak önümüzdeki iki hafta boyunca başlatılan Merkez Bankası toplantılarında yapılacak. [19659002] Türkiye, Avrupa, merkez bankalarının, özellikle ABD ve Japonya'nın Nema kararlarını takip edecek.

TCMB ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) Nema kararlarını 25 Temmuz Perşembe günü açıklayacaklar. Sonra önümüzdeki hafta, Japonya Merkez Bankası ve Fed buluşacak. TCMB, Fed ve ECB'nin Temmuz toplantısında Nema oranlarını düşürmeleri bekleniyor.

Vadeli işlem sözleşmeleri, Avrupa Merkez Bankası'nın mevduat Nema oranlarını% 43 olasılık ile 10 baz puan düşürecek fiyatını verirken, ekonomistler ECB'nin bu hafta Nema oranlarını değiştirmeyeceğini, ancak sadece Eylül ayında olacağını tahmin ediyor. [19659002] Küresel piyasalarda dolar endeksi, Fed'in Ati hafta Nema oranlarını düşürme beklentisine bağlı olarak ABD Hazine tahvili getirilerindeki artışa paralel olarak% 0,2 arttı. Ati ay için Nema indirimi yerine gitmek. Bankacılar, daha Evvel küresel Nema oranlarında keskin bir düşüş beklentisiyle Ağırbaşlı kazanımlar yaşayan, gelişmekte olan ülkelerin para birimlerindeki iyimserliğin yakın zamanda bu risklerin bazılarını azalttığına dikkat çekiyor.

Üst düzey bir bankacı, “Küresel düşük Nema oranı TL için destekleyici. Küresel Nema oranındaki kesintilerin kısmen ertelenmesi olasılığı kısa vadeli baskılara yol açmaktadır. [

“Bu hafta TL için Nema oranı kararı daha Mühim. TCMB Valisi Murat Uysal'ın ilk açıklamalarında, parasal sıkılığın gerçek faizle ölçüldüğü ve Nema oranlarının makul bir reel getiri elde edildiği bir çerçeve söylemi öne çıkıyor. Onlar hakkında birçok hesaplama ve Münakaşa yöntemi var. Ancak, TL'deki reel Nema oranı% 7 ve EM ortalaması% 3 civarındadır. Bu nedenle, Sene sonuna kadar reel Nema Nazar açısından indirilecek 700 baz puanlık bir Nema oranı öngörüyoruz. ”

Bankacı, bu hafta TCMB'den 300-350 baz puanlık Nema indirimi bekliyor. Peki, TCMB için makul reel getiri nedir? Bu sorunun cevabı Çok önemlidir. En Nihayet Nema indirimlerinin ne kadarına tercih edileceği TL için Mühim bir kısa vadeli risktir. Küresel piyasalar destekleyici olmakla birlikte, TL'deki yüksek düşüş riskinin söz konusu gün fiyatlar üzerinde baskı yarattığını görebiliriz. Bu baskı, TCMB kısmen karar verilene kadar devam edecek. Kurulum bu sabah 18 Temmuz'dan bu yana ilk kez 5.70 seviyesini test ederek güne başladı. [19659002] ABD Başkanı Donald Trump, geçen hafta Türkiye'ye karşı yaptırımlar öngörülmediğini algılayan ilk açıklama ile geçen haftaya kadar 5.6140 seviyesinin düşerek dolar / saat başına gerilediğini bildirdi.

Sepet başına TL 6.0352 / TL Aynı anda 6.0408 ve euro / TL 6.3744 / 6.3808'de.

Reuters'e göre; 25 kurum araştırması, şu anda% 24. Politika faizinin Temmuz ayında% 21,5'e düşmesi ve Sene sonunda 600 baz puan ile% 18'e düşmesi bekleniyor. Temmuz ayı beklentileri% 19-23, yani 100-500 baz puanlık bir indirim aralığında şekilleniyor.

Reuters tarafından Görev değişikliğinden hemen sonra yapılan bir ankette Temmuz ayı beklentisi 100 baz puan artarak 200 baz puana yükseldi ve yılsonunda 425 baz puana ulaştı. TCMB'nin 400 baz puanın üzerinde kesilen Nema oranının döviz kuru bozulmasına Neden olabileceğini söylüyorlar.

Günün başındaki günün payında Integral Investment, “USD / TL kuru, bu haftanın Merkez Bankası toplantısından Evvel duyarlılığını koruyor. Piyasada 300-400 baz puanlık Nema indirimi bekleniyor. Bu beklenti fiyatlandırmaya Dahil gibi görünüyor. Ancak, 25 Temmuz'daki bir indirim ile daha net bir fiyat görebiliriz. Piyasaların beklentisine paralel bir iskonto oranı Çok Çok rahatsız etmiyor. Bununla birlikte, eğer TCMB agresif kalırsa, bu döviz kurunun yukarı doğru Devinim etmesine yol açabilir. Bu nedenle, döviz kurundaki temkinli seyrin 25 Temmuz'a kadar devam etmesi bekleniyor. söz konusu gün, takvim sakin, Mümkün haber yayınlarına karşı uyanık olmakta Yarar var. Bu aralığın altında veya üstünde bir alan olmadığı sürece, yeni bir hamle hakkında konuşmak Güç görünüyor. 19

QNB FinansInvest'ten Serdar Pazı “Başka gelişmekte olan piyasa para birimleri ile TL, haftaya dolar karşısında sınırlı Kıymet kaybıyla başladı. Dolar döviz kurunda 5,65 seviyesinin altında kalıcı bir denge olmayışı, 5,72 direnç olarak takip edilecektir. 19

Işık Taşınır Kıymetlerden Yusuf Kavak 25 Temmuz TCMB / PPK (Para Politikası Kurulu) toplantısı ve ikilem-S400-F35 ile ilgili tahminler ve “Doğu Akdeniz Enerji Koridoru di eksenindeki riskler” içten etkilendi. Sabahları bazı spekülatif haberler aktı ve yukarı doğru hareketler görülürken, risk faktörleri ortaya çıktı; FED'in FOMC kararlarına ilişkin 31 Temmuz akşamı açıklanması beklenen beklentileri (Dolar 25 baz puan ile güçlendi. Merkezi Yönetim Borç Stokunda dün açıklanan verilere göre, 1,2 milyar TL geçen aya göre düştü. Tarihsel kayıt düzeyi: söz konusu gün, içeride, Tüketici Güven Endeksi verilerini takip edeceğiz, ABD tarafında, Var Ev Satışları verilerinin yayınlandığı gün, haber, hem iç tarafta hem de risk faktörleri ile besleniyor (S400, Doğu Akdeniz) ve küresel cephede (Ticaret Savaşları, İran, Brexit, vb.) Ve FED ve TCMB'nin Ati Nema ve Politika kararlarının Tekrar tahmin edilmesi üzerine kurt geçici işlemlere Neden olabilir.

]

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1700 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*