Media Markt'ın şemsiye şirketi hükümet yardımında 2 milyar avroyla görüştü

Konuya yakın kaynaklara dayanan Bloomberg'in haberine göre, Alman elektronik perakendecisi Ceconomy AG, koronavirüs pandemisi kapanmaya zorlandıktan sonra hükümetle 2 milyar avro (2,2 milyar dolar) yardım için görüşüyor. Kaynaklar, şirketin devlet destekli KfW kalkınma bankası ile görüşmekte olduğunu ve paketin finanse edilmek üzere olduğunu bildirdi. Bunun bir parçası olarak kalan miktarın yüklendiği belirtilmektedir.
Ekonomi bir e-posta açıklamasında, "İşimizi korumak ve Kovid-19'un yol açtığı ekonomik hasarı yumuşatmak için Bütün önlemleri alıyoruz. Bu yüzden finansman için KfW'ye başvurduk." KfW sözcüsü ise konu hakkında yorum yapmak konusunda isteksizdi.

Media Markt ve Saturn gibi zincirlerin paylarını Denetim eden Ceconomy, küresel piyasalardaki değerinin neredeyse üçte ikisini, pandemiden Zarar gördüğü yıldan beri kaybetti ve şirketin piyasa değeri yaklaşık 713 milyon avro azaldı. .

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*