Maç sonrası her şeyi anlattı

İsveç'te Türk futbolcuya ırkçı saldırı: Maç sonrası her şeyi anlattı

Ekonomi bölümünde Maç sonrası her şeyi anlattıbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

İsveç’te Umea FC takımında forma giyen Türk asıllı İsveçli futbolcu Deniz Yaldır, 4-0 Yenik oldukları karşılaşma sırasındaki Halmstads forması giyen Dusan Djuric’in kendisine ırkçı sözler söylediğini açıkladı. Faul pozisyonu sonrası rakibinin arkasından ırkçı sözler söyledğini belirten Yaldır, konuyu hakeme ilettiğini Ama hakemlerin duymadıklarını söylediğini aktardı.

Sözcü’de yer alan habere göre, İsveç’in Umea FC takımında forma giyen kanat oyuncusu Deniz Yaldır, Diyar basınında gündeme oturdu. Halmstads’a 4-0 yenildikleri maçtan sonra açıklamalarda bulunan 25 yaşındaki yıldız, rakip futbolcu Dusan Djuric’in kendisine ırkçı sözler söylediğini dile getirdi.

Futbol Dahil hayatın her alanında ırkçılığa karşı söylemlerin artmasına Karşın, benzer olayların yaşanmasına da engel olunamıyor. Halmstads maçının 67. dakikasında rakibine yaptığı sert faul nedeniyle sarı kart gören Deniz Yaldır, itiraz etmeden Olay yerinden uzaklaştı.

Ancak kısa süre sonra maç hakeminin yanına giden Türk asıllı İsveçli futbolcu, kendisine ırkçı sözler sarfeden Djuric’i şikayet etti. Maç sonunda açıklama yapan Yaldır, “Pozisyon sonrası Olay yerinden ayrıldım Ama bana ‘çingene’ dediğini duydum. Sonra çıldırdım. Taraf hakeme ve orta hakeme gittim. Ancak hiçbir şey duymadıklarını söylediler” ifadelerini kullandı.

Drusic’in kendisine söylediği sözleri doğruladığını söyleyen Yaldır, “Sonrasında bana ‘doğru duydun, doğru duydun’ dedi. Beni çıldırtan şey buydu” diyerek yaşadıklarını anlattı.

“ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Yaşananların peşini bırakmayacağını söyleyen Yaldır, kulüp yetkilileri ile görüşecek durumu daha da ileriye taşıyacaklarını söyledi ve şunları ekledi:

“Yöneticilerle konuşacağız ve ne yapacağımıza bakacağız. Bu tamamen kabul edilemez. Bütün dünyada ırkçılık karşıtı ve faşizm karşıtı kampanyalar var Ama Tekrar de futbol sahasında bunun gibi şeyler oluyor ve benim için asla kabul edilemez. Sadece sahalarda değil, hiçbir yerde kabul edilemez.”

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Maç sonrası her şeyi anlattı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 853 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*