Lisanslı elektrik üretimi Temmuz ayında geriledi

Türkiye ‘nin geçtiğimiz senenin temmuz ayında ruhsatlı elektrik üretimi, aynı aya gore 3.41 azalıştan yüzde 27 milyon 519 bin 126 megavatsaat oldu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu “2019 Temmuz Elektrik Piyasası Sektör Raporu”, lisanslı elektrik üretimine gore hidroelektrik barajın ortalama yüzde 22’sini, Organik gazın yüzde 22’sini, ithal edilen kömür santrallerinin yüzde 21’ini oluşturdu. Bu tarz şeyleri linyit, Rüzgar, Irmak, jeotermal, taş kömürü, biyokütle, asfaltit, akaryakıt ve güneş enerjisi santralleri izlemiştir. .

Temmuz sonu itibariyle Türkiye’de lisanslı bir elektrik kurulu gücü olup, geçtiğimiz senenin aynı ayına gore yüzde 2.82, 84 bin 577 megawatt verim artış gösterdi. Kurulu kapasitenin yüzde 31’i Organik gaz dönüşüm tesislerinden, hidroelektrik barajın yüzde 24,3’ünden ve linyit santrallerinin yüzde 11,9’undan oluşuyor. Kurulu kapasitenin Art kalanı, Başka enerji kaynaklarından elektrik üreten tesislerden oluşuyordu. Ulaştı. Faturalanan tüketim miktarı yüzde 3,8 azalarak 21 milyon 337 bin 626 megawatt oldu.

Bu ay faturalanan elektriğin yüzde 39,7’si Sanayi, yüzde 28,8’i Ev ve yüzde 21’i gerçekleşti. Kalan tüketim, tarımsal sulama ve aydınlatma olarak kaydedilir.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*