Küresel Piyasalar: ABD vadeli işlemleri ve Asya hisseleri yükselişe geçti

ABD Hisse senedi piyasaları ve Asya Hisse senetlerinin bir çok Salı günkü işlemde terfi etti, yatırımcılar ABD-Çin tecim görüşmeleriyle ilgili haberleri bekliyorlardı.

Pound iki senenin en düşük seviyesine geriledi ve yen, Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) faiz oranlarını değiştirmemesi sonrasında Kıymet kazanmıştır. Avustralya’daki gösterge endeksi üstün dereceli seviyede kapanmış oldu. Hong Kong hisseleri devam eden protestolara Rağmen terfi etti. Çin, huzursuzluğun barışçıl gösterilerin Oldukca ötesine geçmiş olduğu mevzusunda uyardı.

Brexit olasılığının artmasıyla beraber pound düşmeye devam etti. ABD Gömü bonosu faiz oranları değişmedi ve dolar iki ayın en yüksek seviyesini görmüş oldu. İki ülkenin müzakerecileri Salı gününden itibaren iki gün toplanacak. Fed’in Çarşamba günkü toplantısından sonrasında düzenlemiş olduğu basın toplantısı Jerome Powell, ABD’nin faiz oranlarının yönüne dair ipucu verecek. Bazı gözlemcilerin beklentisi, kurulun birazcık değişebileceği idi. BoJ enflasyon ve gelişme projeksiyonunu azaltıyor

Sydey’deki Fidelity International Avustralya Fırsatlar Fonu portföy müdürü Kate Howitt, “Var, Oldukca destekleyici bir politikanız var ve piyasalar destekleyici. hakkaten kötüyüz ve durgunluğa doğru gidiyoruz. bunun yerine & # 39; Faiz oranları düşük, bu yüzden değerlemeler yükselebilir. & # 39;

Stoklar

Japonya’da Topix Endeksi Tokyo’da saat 15: 00’te yüzde 0,5 artışla kapanmış oldu.

Kore’de Kospi Endeksi yüzde 0,5 oldu
Şangay Kompozit Endeksi yüzde 0,4 arttı
Avustralya’da S & P / ASX 200 Endeksi yüzde 0,3 arttı.
Hang Seng Endeksi yüzde 0,3 arttı. ] S&P 500 Endeks vadeli işlemleri% 0.1 arttı. Esas endeks Pazartesi günü yüzde 0,2 düştü.
Euro Stoxx 50 Endeks vadeli işlemleri yüzde 0.1 oranında geriledi.

Para birimi dolar karşısında yüzde 0.1 arttı.
Bloomberg Dolar Spot Endeksi yüzde 0,1 arttı
Euro / Dolar paritesi 1,1135’te Oldukca değişmedi. Pound yüzde 0.7 düşüşle 1.2133 seviyesine geriledi. İngiliz Poundu bundan önceki seansta yüzde 1.3 düştü ve sekiz aydan daha Oldukca bir sürede en Ağırbaşlı ziyanı kaydetti.

Emtia

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 933 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*