Kripto para Ethereum 1000 doları geçti

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Kripto para Ethereum 1000 doları geçti başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Aralık ayı ortasında yükselişe başlayan Ethereum sadece 20 günde 2 kat artış göstererek 1100 dolar seviyelerine yaklaştı. Ethereum Bütün zamanların en yükseğine doğru ilerliyor.

Kripto para piyasası yavaş yavaş eski günlerine dönmeye başladı. Bitcoin’in 33 bin dolar seviyesini geçtiği haftada Ethereum da Mühim bir sıçrama yaparak 3 Sene aradan sonra 1000 dolar sınırını geçmeyi başardı.

ETHEREUM SONRADAN AÇILDI

Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesini geçtiği günlerde 500$-600$ aralığında gezinen Ethereum yatırımcılarını epey üzmüştü. Ne var ki 14 Ocak itibariyle yükselişe başlayan Ethereum tam 2 kat arttı ve 1100$ seviyesini zorlamaya başladı.

Başka pek Çok alt kripto para biriminde de kıpırdanmalar başlamış durumda. Litecoin 160 dolar seviyesini geçerken Polkadot birimi de iki kat artarak 10$ seviyesine çıktı. Ripple ise 25 cent seviyesinde geziniyor.

Daha Çok yatırım fonunun kripto para piyasasına girmesi ivmeyi de arttırdı. Kripto para piyasasının değeri 1 trilyon dolara yaklaşırken günlük hacim de 300 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

ETHEREUM NEDİR?

Ethereum, insanların bir Sıra merkezsiz uygulama oluşturmasına izin veren dijital bir platformdur. Bu uygulamalar, güvenlik programlarını, oylama sistemlerini ve ödeme yöntemlerini içerebilir.

Bitcoin gibi, Ethereum da bankalar ve hükümetler gibi merkezi otoritelerin yetkisi dışında çalışır.

Kriptoparahaber’in aktardığına göre Ethereum’un arkasındaki Düşünce Vitalik Buterin tarafından oluşturuldu. Platformun ilk sürümünü 2015 yılında birkaç kurucu ortak yardımıyla başlattı. O zamandan beri Ethereum’un popülerliği hızla arttı ve yeni rakiplerin Bitcoin karşısında yükselmesine Muavin oldu.

ETHEREUM NASIL ÇALIŞIR?

Ethereum, blockchain teknolojisi üzerinde çalışan açık bir yazılım platformu olarak çalışıyor. Bu blok zinciri, dünyadaki birçok bilgisayarda barındırılıyor ve merkezi olmayan hale getiriyor. Her bilgisayarda blok zincirinin bir kopyası bulunuyor ve ağda herhangi bir değişiklik yapılmadan Evvel yaygın bir anlaşma yapılmalıdır.

Ethereum blok zinciri, işlem geçmişinin bir kaydı olması açısından bitcoin’inkine benzer. Bununla birlikte, Ethereum ağı, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (“dapps”) oluşturmasına ve dağıtmasına da İmkan tanıyor. Bunlar ayrıca işlem kayıtlarıyla birlikte blok zincirinde saklanıyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*