Kripto para birimi XRP’de sert düşüş

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Kripto para birimi XRP’de sert düşüş başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Bitcoin ve Ethereum ardından gelen, popüler kripto para birimlerinden XRP, Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’in, Ripple Labs Inc. ve iki yöneticisine karşı dava açtığını resmi olarak duyurmasının ardından Ağırbaşlı Kıymet kaybı yaşadı.

Ripple tarafından geliştirilen kripto para birimi XRP, en zorlu günlerinden birini yaşıyor. ABD’nin finans regülatörü Taşınır Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’yi Taşınır kıymet olarak tanımladığını ve Ripple’a 1.3 milyar dolar değerinde kayıt dışı Taşınır kıymet satışı yaptığı gerekçesiyle dava açacağını açıklamasının ardından bazı kripto para borsaları, davanın sonucunu beklemeden erken Devinim etti ve XRP’yi borsa listelerinden çıkardılar.

OSL, Beaxy ve CrossTower isimli üç farklı kripto para borsasının XRP işlemlerini durdurma kararı almasıyla birlikte XRP’nin değeri büyük bir hızla düşmeye başladı. Hong Kong merkezli bir borsa olan OSL, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

XRP’Yİ LİSTELEYEN Bütün BORSALARIN SUÇLANMA İHTİMALİ BULUNUYOR

“ABD Taşınır Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple Labs’e ve 2 Ripple yöneticisine karşı açılan dava doğrultusunda; platformumuzdaki Bütün XRP ödemelerini ve alım-satımlarını durdurma kararı aldık.”

Bazı kripto para uzmanlarına göre önümüzdeki dönemde daha Çok borsanın XRP işlemlerini askıya alma ihtimali bulunuyor. Anderson Kill adlı hukuk firmasında Görev alan Hailey Lennon, SEC’nin Ripple aleyhinde hazırladığı iddianameyi okuduğunu ifade ederken, “Eğer XRP yasal olarak Taşınır kıymet şeklinde tanımlanırsa kim başına dert alır biliyor musunuz? XRP’yi listelemiş olan her bir borsa.” şeklinde konuştu.

XRP’NİN PİYASA DEĞERİ 16 MİLYAR DOLARIN ALTINA DÜŞTÜ

Webtekno’nun aktardığına göre XRP’yi uzun süredir sert bir dille eleştiren Ryan Selkis’e göre XRP; Bitstamp hacminin %18’ini, Coinbase hacminin %8’ini, Kraken hacminin %5.5’ini, Binance hacminin ise %4’ünü oluşturuyor. Dolayısı ile XRP işlemlerinin durdurulması, yalnızca Ripple’ı değil büyük kripto para borsalarının hacmini de Menfi etkileyecek.

Selkis’e göre Ripple’ın davayı kaybetmesi yalnızca XRP’nin borsalardan delist edilmesi ile sonlanmayacak. Böyle bir senaryoda Ripple’ın ABD’deki ortakları XRP’nin yer aldığı hizmetlerden faydalanamaz hale gelecekler. Bu, 300’den Çok ortağı bulunan On-Demand Liquidity ürününün ABD’de kullanılamaz hale geleceği, birçok firmanın Ripple ile ortaklığına Nihayet vereceği anlamına geliyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1698 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*