Krediler istop, konkordatolar devam – Zenpara

Bankalar faiz oranlarını düşürmeye başlamadan önceki verinin nihayi haftasında krediler neredeyse durmadan durdu. Öte taraftan, yeni concordato haberleri ve sistemden gelen yoğun şikayetler, krediye susamış olan Hususi sektörden geliyor. Hükümetin, bankalarda biriken Güç kazanılmış kredileri tasfiye etmek için Halk fonlarını kullanmayı reddetmesi, Hususi sektörün borç sorununu da Menfi hale getirmektedir.

Yukarıdaki tablodan da görüleceği suretiyle, toplam krediler Nihayet veri haftasında yalnız% 0,2 artarken, 8 haftalık averaj kredi daralması% 0,2 olmuştur. Mevsimsellikten ve kur etkisinden arındırılmış 13 haftalık hareketli averaj kredi büyümesi, senelik bazda% 1,4, enflasyonun neredeyse 11 puan altındaydı. Bankaların tahsili gecikmiş alacakları 113 milyar TL’ye terfi etmiştir.

Kredi faiz oranlarındaki düşüş problemi çözmüyor

Ekonomideki mesele arz değil talebin eksikliği. İşsizliğin yüksek olması, enflasyonla eritilen gerçek harcanabilir gelir ve devam etmekte olan siyasal güvensizlik sebebiyle haneler alışveriş yapamamıştır. Nitekim, tüketici kredileri geçen Yıl% 1,1 oranında daralmıştır. Bu kaldıraç azaltmasından kaçınılmazsa, ucuz krediler sıkıntılı olmayan işlerde şirketlere Yarar sağlamaz.

Hükümet, probleminin bu yönünü anlamıyor. Siz ve parasız kredi şirketleri olsa bile, mal ve hizmet alımlarının, Niçin istihdam için kredi kullandığına inanıyorsanız, hammadde ve yatırım tedarikini kullanıyor musunuz?

Hakikaten de, senenin başından beri açıklanan Oldukça sayıda sübvanse edilmiş kredi paketine Rağmen, Türkiye’nin 47.7’de 46.7’den itibaren üretim PMI’sı ürettiği bildirildi. SAMEKS bileşik PMI da, aylık bazda 2,8 puan azalarak ekonomik aktivitedeki yavaşlamayı onayladı.

Yakınma ve Uyum dolu

Kayseri Boldera Mobilya’dan önceki haftada, concordat istedi. Mahkeme, şirkete maddi sıkıntılardan 3 ay süre verdi ve görevlendirilen komisyon üyeliğini verdi. Firmanın ürünlerini yarım Çağ süresince Türkiye genelinde 300 bayide satılmaktadır. Şirket ek olarak 22 ülkeye ihracat yapıyor.

Ondan sonra, Yerel Yüce İnşaat’ın en büyük inşaat şirketlerinden kabul edilen Yerel gazete Günhaber Antalya’nın verdiği bilgilere nazaran, antak kalma istemişti. Şirkette Etkinlik gösteren firmalar alanında inşaat, gezim, Ziraat ve iş güvenliği, Antalya’daki yatırımlarıyla biliniyordu. İnşaat faaliyetleri durdurulamazken, Yüce İnşaat’ta taahhütler kesintisiz devam edecek. Antalya 1. Asliye Tecim Mahkemesi, görüşme talebi üstüne haciz takibini önlemek için 3 ay süreyle geçici bir süre verdi.

Makaleyi genişletmemek için, haberleri Denizli ve Kocaeli benzer biçimde prestijli Sanayi şehirlerimizden paylaşamadık. Sadece, uzman sözlü dinlemenin yasal yapısının Tüm Hususi sektörüne Zarar veren Var antak kalma

Gürsel Baran: İşletmeler işe yaramadı

Türkiye’de uygulanmakta olan concordat yönteminin, piyasanın tecim yapamamasına dikkat çeken Ankara Tecim Odası Başkanı Gürsel Baran, batkı edemeyen iflasın eşiğinden firmaların var bulunduğunu bildirdi. alacaklıları toplamak.

Baran’a uymaya gelen işadamlarının villada ve lüks araçlarda oturmaya devam etmeleriyle ilgili olan Baran, “AB ülkeleri, concordata duyuru etmek isteyenlerin Tüm varlıklarına el koyuyor ve asgari tutarı buna bağlıyor. Öte taraftan, tüm borçlarını alır ve öder. Böylece kötüye kullanım önlenir. 19

Baran’dan kimsenin ayrılmadığını söyleyen, “çekler ödenmiyor, yaptırım gücü yok” diyerek pazarda birbirlerine Itimat yok. Kanunlarımız borçlarını ödemeyenlere aittir. Bu olduğunda, kimse borcunu ödemiyor. 19

Sözcü, “Concordat duyuru edenlerin piyasaya Zarar verdiği söyleniyor. Gürsel Baran şu suali cevapladı:

“Nihayet zamanlarda, concordato duyuru eden şirket sayısı arttı. Bu yönde piyasalardan da haber alıyoruz. 19

Her Concordato, bankaların ekonomideki risk algılarını artırır ve tertipli kredi akışını yavaşlatırken, Hususi sektör borçları bilançolarda birikerek tıkanmalar yaratır. Bankalarda biriken ödenmemiş borçların tasfiyesi için Halk tarafınca finanse edilen ve iyi finanse edilen bir tekrardan yapılandırma planı şarttır! Zenpara’in yansız, orijinal ve gündeminize özgü içeriğine erişmek için bizi Feysbuk’ta takip edin. Sayfa bilgeekonomisti

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 677 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*