Kredi kartlarını artık ‘yalancı’ numara koruyacak

Kredi kartlarını artık 'yalancı' numara koruyacak

Nihayet ​​yıllarda, bir çok siber saldırıların gerçekleştiğini ve başka nedenlerden dolayı ortaya çıkan güvenlik riskleri üstünde çalıştıklarını söylediler Visa CEO’su Türkiye Merve Tezel kimlik detayları ve bir işlem doğrulama sistemi geliştirdiklerini söylemiş oldu.

adlı Token (tokenizatio), Türkçe şifreleme olarak ifade edilebileceğini belirten bir sistem geliştirdi. Tezel, bu yeni sistemle herhangi bir işyerinde herhangi bir kredi kartı işleminde gerçek kart numarasından Saklı bulunduğunu, bu işlemde kullanılan işlem numarası yalnızca kullanılacaktır a & # 39; yalancı & # 39; kart numarası bir ‘yalancı’ olacaktır; kart numarası

Milliyet Kadife Şahin Tüzel’in haberine gore:

“En Mütevazı olanı şöyleki; Kartınızı işlem için bir yere veriyorsunuz. Kart çalınırsa, kaybolursa yada unutulursa, bir şey olursa, kartınızı kapatır ve bir risk alırsınız. Token adlı düzmece kart numarası sanal kart numarasına benziyor, sadece bir işyerine gittiniz, bu yalnızca o işyerine uygulanır. Yada yalnız mobil işlem için geçerli olacaktır. Hususi, yalancı bir kart numarası. Arkadaki gerçek kart numaranıza bağlı bir kart numarası. Bir şey olursa, gerçek kart numaranıza hiçbir şey olmuyor. Onu kapatıp yenisini açtık. Gerçek kart numarasını açıklamadan, Tokens ile çalışabilecek bir altyapı geliştiriyoruz. Ümit ederim türkiyeye gelir. ABD, İngiltere ve Avrupa’da birçok Diyar var. Kartın geçemediği Oldukca azca yer var. 19

“E-TİCARET yüzde 30’dur”

Dijital dünya ve kart sistemleri birbirlerini etkiliyor, “Dijital dünya doksanlarda başlıyor ve iki binde dikkat çekiyor. hala geldi. Herhangi bir işletmenin dijital ayağının eğer olmazsa olmazı haline geldi. Zira yalnız çevrimiçi olanları alabilirsiniz. Tecim, ödemelerle birleşme noktasında işlem görmeyecek “dedi.

Tezel, Türkiye’nin temassız kartında istenen iyileşmeyi gösterdiğini belirterek” temassız kartta Art döndük. Polonya yüzde 80’dir. İstediğimiz ilerlemeyi başaramadık. 19

VİDEO: SAHNE KARGESİNE MARUZ KALMA DİKKAT! (5 bin Yıl içinde 500 bin Avro)

Merve Tezel, kart harcamalarının yüzde 18’inin e-ticaret bulunduğunu, yüzde 30’unun gelmesinin Oldukca sürmeyeceğini söylemiş oldu. Tezel, kartın çoğunlukla gezi, çevrimiçi pazar giderleri, sanal pazarlar, içerik sağlayıcılar, beyaz perde, giyim ve BES ödemeleri için kullanıldığını söylemiş oldu.

“Paramı yönetebiliyorum” Örnek bir projedir …

Projenin 10. senesinde paramı yönetebilirim Visa Turkey CEO’su geride bıraktıklarını belirttim Tezel verbatim 1.4 milyon insan, bu eğitimi söylemiş oldu. Projenin Oldukca ortaklı bir yapı bulunduğunu ve 27 bankanın desteğiyle gerçekleştirildiğini belirten Tzel, UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı), Habitat ve Visa işbirliğinin başarısında etkili bulunduğunu söylemiş oldu.

Tezel:

“Finansal okuryazarlık Tüm iş ortakları için Oldukca önemlidir. Önemli ve en üst düzeyde. Visa, 20 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde iş koşturmacasındadır. Bu alanda geliştirilen içerik 16 dile çevrildi. 42 ülkede 40 milyondan Oldukca kişiye ulaşıldı. Hazırlanan içerikten 378’den Oldukca finansal kurum faydalanmıştır. Paramı yönetebiliyorum, bu küresel vizyon çerçevesinde ortaya çıkan Örnek bir proje.

UNDP, projeyi gelişme boyutu ile destekliyor. Proje, 17 sürdürülebilir kalkınma hedefinden 6’sına katkıda bulunuyor. 19

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1687 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*