Korona virüsün düşmanı olduğu ortaya çıkmıştı. Aspirin ile ilgili flaş gelişme

Bugünün Mühim haberleri konusunda Korona virüsün düşmanı olduğu ortaya çıkmıştı. Aspirin ile ilgili flaş gelişme başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Dünya çapında 50 milyona yakın insanı etkileyen ve korona virüsün düşmanı olan aspirin ile ilgili umutlu açıklama İngiltere’den geldi. Bilim insanları aspirinin korona virüse iyi gelme ihtimali olduğunu ve bu yönde Deney çalışmalarının başladığını duyurdu.

Sözcü Gazetesi’nde yer alan habere göre, Çin’de ortaya çıkan korona virüsün ortadan kaldırmak için birçok ülkede ilaç ve aşı çalışmaları devam ederken İngiliz Bilim insanları uluslararası kamuoyunu şaşkına çeviren bir açıklama yaptı.

Dünyanın önde gelen Bilim insanlarından oluşan bir girişim koronanın potansiyel çözümü olarak gündelik hayatta kamuoyunun yakından bildiği aspirin isimli ilacın etkili olabileceğini söyledi.

“GÜVENLİ, PAHALI DEĞİL VE YAYGIN”

Bilim insanları kanı sulandıran ve ağırlıklı olarak Baş ağrısı ve halsizliğe karşı tercih edilen aspirinin pıhtılaşmayı engelleyen özelliğinin virüsün hastalığına yakalananları iyileştirebileceğini öne sürdü. Araştırmayı yürüten Bilim insanı Peter Horby, “Aspirinin etkili olacağına dair net bir yaklaşım Var. Üstelik aspirin güvenli, pahalı değil ve yaygın” ifadesini kullandı.

PIHTILARI ENGELLEYEBİLİR

Aspirinin koronanın hastalarında işe yarayabileceğini söyleyen uzmanlar, aspirinin tedavi sürecinde kullanılmasının Covid-19 hastalarında oluşabilecek pıhtıları engelleyebileceğini dile getirdi.

Bilim insanları aspirinin Covid-19 hastaları üzerindeki etkisini incelemek üzere bir araştırma yaptıkları belirtildi. Araştırmaya katılan 2000 gönüllü günde 150 miligram aspirin alacak ve bu süreçte Sağlık durumlarında yaşadıkları değişiklikler gözlemlenecek.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*