Korona virüs etkisinde kış kapıyı çalmak üzere…Bağışıklığı kuvvetlendirmenin en ucuz ve Basit yolu

Bugünün Mühim haberleri konusunda Korona virüs etkisinde kış kapıyı çalmak üzere…Bağışıklığı kuvvetlendirmenin en ucuz ve Basit yolu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Kış mevsimi Korona virüs (Covid19) salgını gölgesinde yaklaşıyor. Grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi bir Çok hastalığın sebebi, yetersiz beslenme ve vitamin eksikliği. Peki kış aylarında bağışıklığı kuvvetlendiren besinler nelerdir C vitamini, d vitamini eksikliği nasıl giderilir haberimizde.

Bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs(Covid19) salgını yetmezmiş gibi bir de kış mevsimi kapımızı çalmak üzere. Grip, nezle soğuk algınlığı gibi bir Çok mevsimsel hastalıklar kış gelirken Bütün insanları tehdit ediyor. Peki kış öncesi bağışıklığı kuvvetlendirmek için neler yemeliyiz? Bağışıklığı güçlendiren besinler nelerdir? Soğuk algınlığı, grip ve nezleye karşı vücüdun mutlaka C vitamini, D vitamini ve A vitaminine her Vakit olduğundan daha Çok ihtiyaç vardı işte kışın Hayat kurtaran o besinler

HER GÜN 1 ELMA YEMEYİ İHMAL ETMEYİN 

Antioksidan gücü vardır. C vitamini ve kalsiyum açısından zengindir. Bir dahaki sefere elma yerken süper sağlıklı bir Besin yediğinizi unutmayın ve keyfini çıkarın.

s-a617ffc41ccd31610c4a366bf8353aa7c60dc0cd.jpg

TATLI PATATESİ BOL BOL TÜKETEBİLİRSİNİZ

Her evde bulunması gereken bir besindir. A vitamini açısından Varlıklı olduğu için cildi gençleştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir.

i-061.jpg

HAVUÇ ÇORBASINI DENEMELİSİNİZ

Bu tür köklü sebzelerle bu kış Çok güzel çorbalar yapabilirsiniz. Havuç tatlı bir besindir ve Nihayet derece sağlıklıdır. Ayrıca liflidir. Kışın etrafınızdaki herkes hastayken sizin sağlıklı kalmanızı sağlayacak yegane besindir.

havuc-nezleye-iyi-gelir.jpg

TURP YAPRAĞINI SALATALARINIZDAN EKSİK ETMEYİN

Turp Çok fantastik ve lezzetli bir sebzedir. Peki yaprağının da yendiğini biliyor muysunuz. İçerdiği beta-karoten, C, E, B6, B9 vitaminleri ile kalsiyum açısından Çok iyi bir sebzedir. Turp yapraklarının yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi de vardır.

p7radishroottoleafcooking.jpg

SOĞUĞUN Baş DÜŞMANI BALKABAĞI

Balkabağı olmadan sağlıklı kış besinleri listesi olamaz. Her Tür vitamin açısından Varlıklı olmasının yanısıra özellikle A vitamini deposudur. Balkabağı Çok sağlıklıdır ve kış ayları boyunca sizi soğuktan koruyacak her Tür minerali barındırır.

i-1-038.jpg

DOMATES Kalp HASTALIKLARI RİSKİNİ DÜŞÜRÜR

Domates her ne kadar yaz mevsimi sebzesi ise de kışın sıcacık bir domates çorbasına kim hayır diyebilir. Bu nedenle önerimiz yazın hazırladığınız ve derin dondurucuya attığınız domatesleri kışın kullanmanız. Domates Kalp hastalıkları riskini azaltır.

i-2-031.jpg

KEMİKLERİN İHTİYACI OLAN K VİTAMİNİ PAZIDA

Kemik sağlığı için faydalı olan K vitamini barındırır. Diyetinize Çok faydalıdır, Bütün vitaminler vardır.

i-3-018.jpg

C VİTAMİNİ DEPOSU ŞALGAM

C vitaminiyle dolu köklü bir bitkidir. Sadece kışın değil her mevsim yemeniz gereken bir besindir. Her Tür kanser riskini azaltır ve Nihayet derece lezzetlidir.

i-4-014.jpg

BRÜKSEL LAHANASI

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir, potasyum deposudur ve kemiklerinizin sağlığı için gerekli olan K vitamini bulundurur.

NAR

Çarşıdan aldınız bir Adet eve geldiniz bin Adet. Nar tüketen kişiler vücutlarının ihtiyacı olan Bütün vitaminleri nardan aldıkları için bağışıklık sistemleri güçlenir, daha sağlıklı insanlar olurlar. 

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*